Bravúrpontot szereztek Dárdaiék

Hertha
Berlin's goal scorer Mitchell Weiser celebrates the 1-1 goal during the German Bundesliga soccer match between 1899 Hoffenheim and Hertha BSC in the Rhein-Neckar-Arena in Sinsheim, Germany, 17 September 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Uwe Anspach/dpa
Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 1-1-es döntetlent ért el a sérült Szalai Ádámot nélkülöző Hoffenheim otthonában a Bundesliga negyedik fordulójában. A Dortmund simán nyert, a Leverkusen megszerezte első győzelmét.

A hatodik percben Wagner góljával a Hoffenheim szerzett vezetést, majd a szünet után Esswein egyenlített egy bal oldali beadás után.

A második félidő elején egyenlített a Hertha Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Uwe Anspach

Az előző idényben bronzérmes Hoffenheim - amely a múlt heti fordulóban megverte a címvédő Bayern Münchent - már 20 bajnoki óta veretlen hazai pályán.

Dárdaiék sorozatban másodszor ikszeltek, és jelenleg csak a 11.-ek öt ponttal.

A meccs góljai:

A Dortmund Philipp (2), Aubameyang (2) és Sokratis góljával 5-0-ra legyőzte a Kölnt, így továbbra is kapott gól nélkül vezeti a Bundesligát.

A Leverkusen 4-0-ra verte a Freiburgot, ezzel megszerezte első győzelmét a bajnokságban. A gólokat Volland (2), Aranguiz és Brandt szerezte.