A Bundesliga 5. fordulójának rangadóján a bajnoki címvédő Bayern München 3-0-ra győzött a Schalke otthonában, míg a Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzig Augsburgban kapott ki 1-0-ra a magyar válogatott kapus nélkül.

A bajorok tartalékos összeállításban kezdték a meccset. Manuel Neuernak a bal lábában diagnosztizáltak csontrepedést, míg

Thiago Alcantara, Jerome Boateng, Mats Hummels, Franck Ribery és Arturo Vidal

is csak a kispadon foglalt helyet. A hétvégi Mainz elleni meccs legjobbja, Arjen Robben betegség miatt a keretbe sem került be.

Ennek ellenére a Bayern München a 25. percben megszerezte a vezetést. James Rodríguez bal oldali beadásába a becsúszó Naldo ütött be kézzel, majd némi videózás után tizenegyest kaptak a vendégek, amit a góllövőlista éllovas, Robert Lewandowski higgadtan értékesített (0-1).

Négy perccel később már kettővel vezetett a Bayern. Corentin Tolisso kiugratásával James Rodríguez került ziccerbe, és higgadtan a rövid alsóba gurított (0-2).

James Rodríguez mindhárom Bayern-gólban kulcszerepet játszott Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Guido Kirchner

A fordulás után viszonylag hamar eldönthette volna a meccset a Bayern München. James jobb oldali beadása után Thomas Müller fejelte telibe a jobb kapufát.

A 75. percben egy dél-amerikai összjáték után eldöntötték a meccset a bajorok.

A kolumbiai James gyönyörű belöbbölt labdáját a csereként érkező chilei, Arturo Vidal lőtte kapásból a bal felső sarokba (0-3). Győzelmével a Bayern München két ponttal megelőzte az egy meccsel kevesebbet játszó, éllovas Borussia Dortmundot, amely szerdán Hamburgban lép pályára.

Gulácsi Péter először kispadozott az idei szezonban Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Jan Woitas

Az RB Leipzig 1-0-ra kikapott az Augsburg otthonában. A lipcsei csapatban Gulácsi Péter ezúttal csak a kispadon kapott helyet.

A 12-szeres magyar válogatott az előző szezonban 33 mérkőzésen védett a Bundesligában.

A nyáron igazolt kameruni származású, de korábbi svájci utánpótlás válogatott kapus, Yvon Mvogo első bajnoki mérkőzésén kezdett az RB Leipzigben.