Elszenvedte idénybeli első vereségét a Hoffenheim a német labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának vasárnapi játéknapján. A sérült Szalai Ádámot továbbra is nélkülöző együttes 3-2-re kapott ki az előzőleg még nyeretlen Freiburg vendégeként.

A vezetést pedig még

a 14. percben a 19 éves Robin Hack találatával a Hoffenheim szerezte meg,

a fiatal támadó 17 méterről lőtt szép gólt. Ám egy perccel később már jött is az egyenlítés: Florian Niederlechner csapata be a védőjét a bal oldali beadást követően,

majd higgadtan lőtt hat méterről a kapuba. A 18. percben pedig már a hazai csapat vezetett,

miután Caglar Söyüncü közelről a hálóba fejelt.

A forduló előtt nyeretlen Freiburg legyőzte az eddig veretlen Hoffenheim együttesét Forrás: AFP/Thomas Kienzle

Sokáig nem esett újabb gól, ám

a 87. percben Pascal Stenzel 14 méterről szerzett találatával már 3-1 volt az állás, a 91. percben Julian Schuster öngólja pedig már csak a szépítéshez volt elég