A százszázalékos németek ötöt lőttek Azerbajdzsánnak

német válogatott
Fußball: WM-Qualifikation, Deutschland - Aserbaidschan, Europa, Gruppenphase, Gruppe C, 10. Spieltag am 08.10.2017 im Fritz-Walter-Stadion in Kaiserslautern (Rheinland-Pfalz). Sandro Wagner (l) von Deutschland jubelt nach seinem Tor zum 2:1. Foto: Uli Deck/dpa
Németország hazai pályán 5-1-re győzött Azerbajdzsán ellen a selejtező tizedik fordulójában, így 43 rúgott góllal, százszázalékosan jutott ki a 2018-as világbajnokságra.

A németek már a kilencedik percben megszerezték a vezetést, egy szöglet után Leon Goretzka sarkazott óriási gólt.

Meglepetésre az azeriek még az első félidőben kiegyenlítettek, a szünet után azonban elkezdett focizni Joachim Löw csapata, és Sandro Wagner, Antonio Rüdiger, Goretzka és Emre Can góljával végül 5-1-re nyert.

Németország a selejtezősorozat minden meccsét megnyerte, 43 gólt rúgott és mindössze négyet kapott.

A németek tíz győzelemmel és 43 rúgott góllal fejezték be a vb-selejtezőt Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Uli Deck

A csoport másik két meccse is hazai győzelemmel zárult, a csehek 5-0-ra verték San Marinót, Norvégia pedig egy öngóllal győzte le az észak-íreket, akik pótselejtezőt játszhatnak.