A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójában a bajnoki cím legnagyobb esélyese, a PSG az Olympique Marseille vendége volt vasárnap este. A párizsi sztárcsapatban ismét eredményes volt Neymar, ám sokáig úgy tűnt, ez még a pontszerzéshez sem lesz elég, a 92. percben azonban Edinson Cavani szállította az igazi drámát.

Meglepetésre a Marseille jutott előnyhöz, a

brazil Luiz Gustavo távoli bombával szerzett vezetést az Olympique Marseille-nek.

Ám nem sokáig örülhetett a hazai közönség, mivel a 33. minutumban Neymar egyenlített:

Adrien Rabiot passza után szépen lőtt ki a hosszú sarkot a bal oldalról.

Neymar a Marseille ellen is betalált, de a kiállítást sem úszta meg Forrás: AFP/Valery Hache

Sokáig úgy tűnt, hogy meg kell elégednie mindkét csapatnak az egy ponttal, ám a 78. percben Clinton N'Jie harcos megmozdulása után

Florian Thauvin talált közelről a kapuba.

Neymar nehezen viselte, hogy a csapata hátrányban van, két perc alatt szedett össze két sárga lapot, így a kiállítás sorsára jutott.

Mikor már mindenki azt hitte, hogy a PSG elszenvedi első vereségét a bajnokságban,

jött Edinson Cavani, és a 92. percben szabadrúgásból mentett pontot a párizsi klubnak.

Ligue 1, 10.forduló
Marseille–Paris Saint-Germain 2–2 (Luiz Gustavo 16., Thauvin 78., ill. Neymar 33., Cavani 93.)