A német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának nyitómérkőzésén az újonc VfB Stuttgart hazai környezetben 2-1-re legyőzte a Borussia Dortmundot.

A harmadik helyen álló BVB borús előjelekkel várhatta a mérkőzést, ugyanis a legutóbbi négy bajnoki fordulóban mindössze egy pontot szerzett. Ráadásul a klub csütörtökön fegyelmi okok miatt megbüntette a csapata gaboni sztárját, Pierre-Emerick Aubameyangot, akinek így ki kellett hagynia a meccset.

A Dortmund-szurkolóknak a mérkőzés előtt örömre adott okot, hogy

a csapat két német világbajnoka, André Schürrle és Mario Götze 356 nap után egyszerre kapott helyet a kezdőcsapatban.

Az ötödik percben azonban lelohadt a vendégek lelkesedése. Marc Bartra ütemtelen hazaadásával kellemetlen helyzetbe hozta kapusát, Roman Bürkit, akitől elpattant a labda, és az érkező Chadrac Akolónak már csak az üres kapuba kellett passzolnia (1-0).

Chadrac Akolót kihagyhatatlan helyzetbe hozta a dortmundi védelem Forrás: AFP/Sebastian Gollnow

Az első félidő lefújása előtt egyenlített a BVB. Benjamin Pavard kezezett a tizenhatoson belül. A megítélt tizenegyest Andre Schürrle vállalta el, de Ron-Robert Zieler hárítani tudott a jobb alsó sarokból. A kipattanóra azonban Maximilian Philipp érkezett, és kapásból a jobb felső sarokba belsőzött (1-1).

Maximilian Philipp egyenlített Andre Schürrle kihagyott tizenegyese után Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Marijan Murat

A második félidő elején ismét megszerezte a vezetést a Stuttgart. Egy elvesztett labda után Josip Brekalo lódult meg a dortmundi kapu felé, egy csellel becsapta Dan-Axel Zagadout, majd 11 méterről, Bürki lábai között a kapuba lőtt (2-1).

Josip Brekalo gólja győzelmet ért a Stuttgart 500. hazai bajnoki mérkőzésén Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Marijan Murat

A 19 éves játékos 2005 óta az első horvát, aki gólt szerzett a Stuttgartban. Legutóbb Zvonimir Soldo volt eredményes 2005. március 5-én az Arminia Bielefeld ellen.

A folytatásban az eredmény már nem változott. A VfB Stuttgart győzelemmel ünnepelte az 500. hazai mérkőzését a Bundesligában, míg a Borussia Dortmund öt mérkőzés óta nyeretlen a bajnokságban.