Döbbenetes adat: Guardioláék megfojtották ellenfelüket

Manchester City
Manchester City's English midfielder Raheem Sterling celebrates after scoring their second goal during the English Premier League football match between Huddersfield Town and Manchester City at the John Smith's stadium in Huddersfield, northern England on November 26, 2017. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A Huddersfield-Manchester City (1-2) angol bajnoki második félidejében a hazaiak szinte kettőt nem tudtak egymáshoz passzolni.

Pedig közvetlenül a szünet előtt még ők álltak nyerésre Otamendi öngóljával. A második félidőre aztán a City feljebb kapcsolt és megmutatta mi az a csúcsfoci: labdához sem engedte a Huddersfieldet, amely összesen 79-et passzolt,

de ebből csupán 16 ment emberhez.

Ilyen mutatót általában a kapusok egymaguk szoktak hozni, van, hogy egy félidő alatt.

A nyomasztó fölénynek nem is lehetett más a vége, a City Agüero és Sterling góljával fordított, ezzel már zsinórban 18 győzelemnél tart.