Magyar Kupa: Az MTK a 93. percben jutott a legjobb 16 közé

Magyar Kupa
Az MTK Schafer András 93. percben szerzett góljával 2-1-re legyőzte a Gyirmótot a Magyar Kupa 8. körének utolsó mérkőzésén, így a kék-fehérek lesznek ott a nyolcaddöntőben.

A hóesésben megrendezett találkozón kevés helyzet adódott a játékosok előtt. A mérkőzés második félidejének közepén csereként pályára lépő játékosok révén öt perc alatt két gól esett: a 61. percben Varga Péter juttatta vezetéshez a gyirmótiakat, Gera Dániel a 66. percben egyenlített. Az MTK a szintén csereként beállt Schafer András 93. percben szerzett góljával nyert, és jutott tovább.

A találkozót követően a korábbi MTK támadó, Németh Krisztián segédkezett a következő kör sorsolásnál.

Egyetlen élvonalbeli párharc lesz a labdarúgó Magyar Kupa februári nyolcaddöntőjében: a szerdai esti soroláson dőlt el, hogy az Újpest a Pakssal találkozik.

Magyar Kupa, 8. forduló (a 16 közé jutásért):
MTK Budapest (II.)-Gyirmót FC (II.) 2-1 (0-0)
Vác FC (II.)-Videoton FC 3-1 (1-0)
Soroksár SC (II.)-Diósgyőri VTK 1-3 (1-1)
Gyöngyösi AK (III.)-Budapest Honvéd 0-4 (0-2)
Budafoki MTE (II.)-Debreceni VSC 0-3 (0-0)
Vecsési FC (III.)-Újpest FC 0-5 (0-2)
UFC Nagykanizsa (megyei I.)-Érdi VSE (III.) 3-2 (0-1)
Nagyecsed RSE (megyei I.)-BFC Siófok (II.) 0-4 (0-2)
Sényő FC (megyei I.)-Rákosmente KSK (III.) 2-0 (2-0)
Termálfürdő Tiszaújváros (III.)-Békéscsaba 1912 Előre (II.) 0-2 (0-1)
Szarvasi FC (megyei I.)-ZTE FC (II.) 0-3 (0-0)
Cigánd SE (III.)-Dorogi FC (II.) 0-2 (0-1)
FC Csákvár (II.)-Paksi FC 0-1 (0-1)
Dunaújváros (III.)-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-3 (0-1, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után
ETO FC Győr (II.)-Nyíregyháza Spartacus (II.) 3-1 (1-1)
Kisvárda (II.)-Puskás Akadémia FC 0-1 (0-1)

Magyar Kupa, a nyolcaddöntő párosítása:
UFC Nagykanizsa (megyei I.)-Békéscsaba 1912 Előre (II.)