Benzema óriásit bénázott, de ő vezette győzelemre a Realt

Real Madrid
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo (R) celebrates after scoring afduring the Spanish league football match between Real Madrid CF and Deportivo Alaves at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on February 24, 2018. / AFP PHOTO / PIERRE-PHILIPPE MARCOU
A Real Madrid hazai pályán 4–0-ra győzött a Deportivo Alavés ellen a spanyol bajnokság 25. fordulójában.

A meccs előtt sokan úgy gondolhatták, Alavés, csak egy újabb strigula Zidane noteszében. Pedig ha ránéztünk a formatabellára, azt láttuk, hogy a legutóbbi tíz fordulóban csak a Real, az Atlético és a Barcelona szerzett több pontot a baszk csapatnál.

A siker mögött a Barcelona korábbi játékosa, Abelardo áll, aki a 14. fordulóban vette át az Alavést, és vezette biztonságos távolságba a kiesőzónától.

A Real ellen is jól állták a sarat, köszönhetően elsősorban Benzemának, aki még a négy az egy elleni szituációt is el tudta bénázni. Nézzék:

Emlékszünk? Az ősszel Gary Lineker is megmondta, hogy

Benzema nem Real-szintű játékos.

Mire kiröhögte magát mindenki, Benzema megmutatta, hogy azért nem felejtett el teljesen futballozni:

két perc alatt kiosztott két gólpasszt, egyet Ronaldónak, egyet Bale-nek.

Igaz, ami igaz, a két gólpassz között volt egy félidő. A harmadikat Lucas Vázquez lőtte.

Mikor már mindenki megbarátkozott a 3–0-val, a Real tizenegyest kapott. Most viszont nem Ronaldo állt oda elvégezni, hanem Benzema, aki ezt már nem hibázta el, 4–0 a vége.