Gáz volt Mourinho taktikája, de a MU így is legyőzte a Chelsea-t

Lukaku
Manchester United's Belgian striker Romelu Lukaku celebrates scoring their first goal to equalise 1-1 during the English Premier League football match between Manchester United and Chelsea at Old Trafford in Manchester, north west England, on February 25, 2018. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A Manchester United hazai pályán hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a Chelsea-t a Premier League 28. fordulójának rangadóján.

A hétközi BL-nyolcaddöntőkből és Mourinhónak a rangadókhoz való hozzáállásából (a portugálénál csak Wenger mérlege rosszabb a top 6 ellen) kiindulva nem várhattunk sokat a meccstől. A Chelsea viszont hamar tudatosította, hogy bizony ő győzni jött az Old Traffordra.

Hazard–Alonso–Morata, három érintés és már remegett is a felső léc.

Pogba ismeretlen területen: a Chelsea tizenhatosán belül Forrás: AFP/Oli Scarff

Conte a széleken próbálta meg feltörni a betömörülő ellenfelet, de a MU védői rutinból rugdosták ki a beadásokat. Egyszer kellett azonban csak kihagyniuk, máris megvolt a baj: Williant hagyták teljesen üresen, akinek a lövését még De Gea sem védhette. Mert mindent ő sem védhet.

A bekapott gól után kezdtek mocorogni a hazaiak, és kiderült,

nem áll nekik rosszul a labdás játék: a 39. percben egy ziccerig kijátszott támadásból Lukaku lőtt gólt.

A belga akármennyire is jól termel az idei PL-szezonban, ez volt az első gól, amit a top 7 valamelyike ellen szerzett.

Félidőben a MU-szurkolók nem kímélték kedvenc csapatukat: „kis csapatként játszik a United",

Volt aki, azt írta, hogy sokkoló nézni, amilyen lassan és unalmasan játszik a United hazai pályán.

A szünet többször jött előre a MU, de a játék képe semmit nem változott: egyik csapat sem tudott nagy helyzetet kialakítani,

a Chelsea néha megeresztett egy-egy lövést, de ezek vagy nem találtak kaput, vagy De Gea simán fogta őket.

Lukaku végre nagy csapat ellen is gólt szerzett Forrás: AFP/Oli Scarff

A másik oldalon Courtois-nak csak egyszer kellett védenie, akkor viszont nagyot: a 68. percben egy szélről belőtt labdát ollózott kapura Lukaku, de a belga kapus kitolta szögletre a labdát. A 75. percben aztán már ő sem tudott mit tenni, a Martial helyére csereként beállt Lingard fejelt gólt.

A semmiből jött. De győzelmet ért!

Igaz, ami igaz, az utolsó percekben Morata kiegyenlített, de les miatt elvették a gólt – ahogy a visszajátszásból kiderült, tévesen.