Bombagól és gálaelőadás a Bayerntől Freiburgban

SC Freiburg vs Bayern Munich Sports soccer bundesliga
04 March 2018, Germany, Freiburg: Soccer, Bundesliga, SC Freiburg vs Bayern Munich at the Schwarzfald stadium. Bayern's Sandro Wagner (L-R), Thomas Mueller, Juan Bernat and Thiaso celebrating Bayern's opening goal. Photo: Patrick Seeger/dpa - (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)
A Bundesliga 25. fordulójában a címvédő Bayern München Freiburgba látogatott és ugyan az első 25 percben döcögött a csapat játéka, onnantól beindult a gépezett, és meg sem állt négyig. A második különösen emlékezetes marad, Corentin Tolisso ugyanis iszonyatosan nagy gólt zúdított Alexander Schwolow kapujába.

A rekordbajnok eleinte egyáltalán nem dominált annyira, mint azt már megszokhatta mindenki, sőt, a hazaiak előtt adódott a legnagyobb lehetőség, de Lucas Holer szólóját bravúrral védte Ulreich. A kihagyott lehetőség meg is bosszulta magát, a 25. perc legvégén Thomas Müller kapott egy jó indítást Mats Hummelstől, középre szeretett volna játszani egyből, de

a labda visszapattant hozzá a védő sarkáról.

Müller ismét megpróbálkozott egy centerezéssel, ekkor a labda még kegyesebb volt hozzá, és a kapus, Alexander Schwolow testéről egyenesen a kapuba pattant.

Három perccel később már nem kellett nagyítóval keresni a labda útját: Corentin Tolisso szánta el magát lövésre jó 28 méterről, bombája védhetetlenül vágódott a jobb felsőbe, Schwolow teljesen tehetetlen volt.

A félidő további részében is inkább a Bayern akciózott, Arturo Vidalnak és Müllernek is volt még helyzete, de újabb találat már nem esett.

Lendületben maradt a címvédő a második játékrészre is, a télen megszerzett Sandro Wagner volt eredményes közvetlen közelről Bernat középre tett passzából.

Nem állt le ezután sem a Heynckes-legénység: Müller volt eredményes, szinte teljesen egyedül érkezett egy szögletnél a röviden és az ötösön belülről mesterien pörgetett a felső sarokba.

A Freiburg teljesen megtört, és innentől már a Bayern sem erőltette a támadást, így maradt a 0-4, újra 20 pont a müncheniek előnye a tabellán.