A Juventus hátrányból fordítva, Higuaín és Dybala góljával 2–1-re győzött a Tottenham ellen a Wembley-ben, így bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A nap másik (tét nélküli) meccsén a Manchester City felforgatott kezdővel 2–1-es vereséget szenvedett a svájci Baseltől.

Az első meccsen az olaszok már a kilencedik percben 2–0-ra vezettek, utána viszont a Tottenham lefocizta őket, és végül a döntetlennek is örülniük kellett. A 2–2 azt jelentette, hogy az elmúlt három évben kétszer is BL-döntőig jutó Juventusnak

győznie kellett a Wembley-ben, vagy legalábbis egy sokgólos döntetlent játszania.

Ez már csak azért sem ígérkezett könnyűnek, mert a klub a 121 éves története alatt egyszer sem nyert Londonban európai kupameccsen (két döntetlen, négy vereség).

A Juve támadótriója: Dybala, Higuaín, Costa (b-j) Forrás: AFP/Marco Bertorello

A Juventus esélyét növelte viszont, hogy Matuidi és Dyabala is visszatért a csapatba, így Allegri újra felrakhatta a szezonban jól bejáratott 4-3-3-at.

A két kezdőcsapat:

A Juventus volt eredménykényszerben, mégsem mutatta semmi jelét annak, hogy itt ma nyerni akarna, vagy egyáltalán gólt lőni. Ugyanott folytatódott minden, ahol Torinóban abbamaradt: a Tottenham focizott és dolgozta ki sorra a helyzeteket.

Főleg Sonnal nem bírtak az olasz védők ott a bal oldalon, aki a sokadik helyzetéből szerezte meg a vezetést a 39. percben. Jogosan.

Csak szemléltetésképp: a Tottenham 12-szer lőtt kapura a szünetig, a Juventus háromszor.

Hogy nem volt több gól az első félidőben, az nem feltétlenül Buffon védéseinek volt köszönhető, hanem a bírónak: az első negyedórában mindkét oldalon elmaradt egy-egy tizenegyes,

a Tottenhamnek kezezésért, a Juventusnak Costa buktatásáért lehetett volna befújni.

A dél-koreai Son ünnepli a gólját Forrás: AFP/Ian Kington

A második félidőre sem lett sokkal jobb a Juve játéka, de volt egy nagy különbség: még így is sikerült gólokat lőnie.

A semmiből, három perc alatt Higuaín és Dybala megfordította a meccset, és a párharcot is.

1–2, összesítésben 4–3 az olaszoknak. Az meg nem létezik, hogy innen egy olasz csapat kiessen. Még akkor sem, ha olyan rohamokat kell átvészelnie, mint amilyeneket a Juventusnak kellett az utolsó 15 percben. Sonnak több jó lövése is volt, egyszer pedig Chiellininek kellett óriásit mentenie Kane elől.

Az egyenlítés nem jött össze, ami azt jelenti, hogy a Juventusnak elég volt nagyjából 10–13 percet fociznia a két meccsen ahhoz, hogy továbbjusson a Tottenham ellen (amely egyébként tavaly decemberben kapott ki utoljára, a City ellen a PL-ben).

Cserék

A Manchester City az esélyeknek megfelelően már a nyolcaddöntő első mérkőzésén lerendezte a továbbjutás kérdését, a Bázelben aratott 4-0-s győzelem után formalitássá vált a visszavágó. Pep Guradiola ennek megfelelően több változtatást is eszközölt a csapatban,

de Bruyne, Agüero, Eduardo, Otamendi és Walker csak a kispadon kapott helyet.

Ott volt viszont a kezdőben a 17 éves Phil Foden, aki a legfiatalabb angol játékos lett, aki pályára lépett a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában.

A találkozót a négygólos előny ellenére a City kezdte aktívabban, főként Sané és Bernardo Silva bolondította meg a svájci védőket.

A nyolcadik percben egy sakk-mattra kijátszott támadás végén Gabriel Jesus a vezetést is megszerezte az angoloknak.

A gólpasszt Silvától kapta, aki minden sorozatot figyelembe véve már 10 manchesteri találatban vállalt főszerepet (öt gól, öt assziszt), ennél csak Agüeronak (18) és De Bruyne-nek (13) van több.

10 perccel később aztán olyan történt, ami a párharcban addig még nem: gólt szerzett a Basel! Kellettek hozzá a bénázó hazai hátvédek is, de Elyounoussi szépen kihasználta a lehetőséget.

A félidő folytatásában akadtak még helyzetek mindkét oldalon, több találat viszont nem született.

A második játékrész elég langyosra sikerült, a City nem törte össze magát és Guardiolára jellemző módon a saját térfelén, vagy a középpályán passzolgatott. A Basel persze nem akart kinyílni,

olykor azonban mégis elmerészkedett Claudio Bravo kapujáig, sőt, a 71. percben hatalmas meglepetésre Lang révén a vezetést is megszerezte.

Úgy tűnt azonban, a vereség sem zavarja Guardiolát, mert a City nem törte össze magát, hogy egyenlítsen, meg sem próbálták igazán felpörgetni a tempót és Pep cseréiből sem arra lehetett következtetni, hogy mindenképpen nyerni akar.

A 2-1-es vereség ellenére, 5-2-es összesítéssel természetesen az angolok jutottak tovább és várhatják a negyeddőntő beli ellenfelüket a március 16-i sorsoláson.