Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának a rangadóján az Inter hazai pályán gólnélküli döntetlent játszott a Napolival vasárnap este. A nápolyiak a győzelmükkel visszavehették volna vezetést a Juventustól, ám ez nem sikerült, így a torinóiak egy meccsel kevesebbet játszva is maradtak az élen.

A találkozó hatalmas taktikai csatával kezdődött, mindkét csapat igyekezett lezárni a területeket, azonnal visszatámadni a labdavesztés után. Ennek eredményeképpen kevés helyzet és sok eladott labda jellemezte az összecsapást. Az első negyedóra után a Napoli próbált váltani, nyomás alá helyezni az Intert, de ez inkább csak labdabirtoklásban mutatkozott meg.

Immobile az idény gólját lőtte, Nagy Ádámmal kapott ki a Bologna

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján a Juventus hazai pályán 2-0-ra tudott nyerni az Udinese ellen, így lépéskényszerbe hozta a Napolit. Nagy Ádám a 28. perctől volt a pályán az Atalanta ellen az egygólos (0-1) vereséget szenvedő Bolognában, a Lazio támadója, Ciro Immobile az idény góljával mentett pontot a Laziónak a Cagliari otthonában (2-2), míg a Milan az utolsó pillanatokban szerzett góllal nyert a Genoa otthonában (0-1).

Az első félidő második felében sem volt semmi változás az előtte lecsorgó percekhez képest. A Napoli sok passzal próbálta feltörni a milánói együttest, de teljesen eredménytelenül, míg az Inter egy-egy kontrát kivéve nem is akarta feladni a játékát. Sokat elmond erről a játékrészről, hogy

a 37. percben egy kontra végén Antonio Candreva jócskán kapu mellé szálló lövése jelentette az első – és egyben utolsó – említésre méltó eseményt.

Így senkit nem lepett meg, hogy a hihetetlen sok hibával tarkított 45 perc gólnélküli döntetlennel ért véget.

A Napoli középpályása, Marek Hamsik és az Inter brazil játékosa, Rafinha nagy csatát vívott Forrás: AFP/Marco Bertorello

A második félidőben öt perc alatt több minden történt, mint az elsőben összesen.

A 47. minutumban Joao Cancelo szabadrúgásába Milan Skriniar tudott még középen belefejelni, de a labda a bal kapufán csattant, majd nem sokkal később Lorenzo Insigne tekert 17 méterről nem sokkal kapu mellé, de a gólra továbbra is várni kellett.

A 67. percben a Napoli szerezhette volna meg a vezetést, de Insigne nagy helyzetben nem csak a kapust, de a kaput is átemelte, kis idővel később Mertens sem talált kaput a távoli emelésből,

viszont legalább már volt miért izgulniuk a szurkolóknak.

A másik oldalon Éder lövése után kellett védenie Pepe Reinának, de azért volt már pályafutása alatt nehezebb dolga is a rutinos spanyol kapusnak.

A dráma az utolsó tíz percben sem érkezett meg, így felejthető meccsen egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok, amely egyben azt is jelenti, hogy az egy meccsel kevesebbet játszó Juventus maradt az élen.