A négy gólig jutó Icardi vezérletével az Inter kivégezte a Sampdoriát

2018.03.18. 14:28

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén az Internazionale az argentin Mauro Icardi négy góljának is köszönhetően kiütötte a Sampdoriát (0-5).

A meccs előtt nem sokan tettek volna rá nagy pénzt, hogy az otthon jól szereplő Sampdoria otthonában gólparádét rendez az Inter. Pedig a milánói csapat már az első félidőben a padlóra küldte az ellenfelét.

A gólgyártás a 26. percben kezdődött meg, méghozzá Joao Cancelo beívelése után Ivan Perisic volt fejjel eredményes. Ezt követően Mauro Icardi pillanati jöttek: előbb egy perc alatt lőtt kettőt – az elsőt tizenegyesből –, majd sarokkal is eredményes tudott lenni. A 44. percben pedig összejött a mesterhármas, egy kapusról kipattanó labdát lőtt a kapuba az argentin játékos.

Mauro Icardi kivégezte a SampdoriátForrás: AFP/Marco Bertorello

A második játékrészre is maradt még egy Inter-gól, egészen pontosan újra Icardi volt eredményes, az 51. percben a nagy hazai védelmi hibát használta ki szépen.

Icardi a négy góljának köszönhetően immár 22 találatnál jár a Serie A-ban, és már csak kettővel előzi meg a Lazio éllovas támadója, Ciro Immobile. Ráadásul ezzel elérte a 100 gólt a Serie A-ban, 25 évesen és 27 naposan a liga történetének hatodik legfiatalabbjaként.