A Real Madrid hazai pályán 3–1-re kikapott a Juventustól, de így is bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. A továbbjutást jelentő gólt Cristiano Ronaldo lőtte büntetőből a 97. percben. Buffont kiállították. A Bayern München 0–0-t játszott a Sevillával, 2–1-es összesítéssel azonban így is ott van a legjobb négy között.

A torinói 0–3 után a Juventusnak maximum az újabb nagy verés elkerülése lehetett a célja a visszavágón. A Roma csodaszámba menő fordítása azonban pont kapóra jött Allegriéknek, hogy elhigyjék, talán az ő helyzetük sem annyira reménytelen, mint amilyennek látszik.

Allegri nem védekezni ment a Bernabéuba Forrás: NurPhoto/Oscar Gonzalez/NurPhoto/Oscar Gonzalez

„Ha nem hiszel benne, inkább maradj otthon" – írta szerdán a Tuttosport. Allegri nem volt annyira optimista a sajtótájékoztatón, de azt leszögezte, hogy

mivel az egész világ erre a meccsre figyel, nem fér bele a lazsálás.

Ennek megfelelően a Juventus három támadóval állt fel a Bernabéuban, Higuaín mellett Douglas Costa és Mandzukic kezdett. Dybalát az első meccsen kiállították, így ő nem volt ott a csapatban. Ahogy Ramos sem a túloldalt, őt a fiatal Vallejo pótolta.

A két kezdő:

A Juve szempontjából nem is indulhatott volna jobban a meccs, mivel Mandzukic fejesével már a második percben ledolgozott egyet a háromgólos hátrányából.

Az olaszok azonban nem estek neki a Realnak, nem próbálták rögtön meglőni a másodikat, helyette kivárásra játszottak.

A Realnak voltak lehetőségei (főleg Ronaldo oldalán), Isco egy lesgólt is szerzett, de összességében az és úgy történt a pályán, ahogy azt a Juve akarta.

A 37. percben kezdett izgalmassá válni a történet, amikor Mandzukic befejelte a másodikat. Erre a Real csak egy Varane-kapufával tudott válaszolni, így szünetben 0–2 volt az állás.

Mandzukic duplájával 2-0-ra vezetett a Juve a szünetben Forrás: AFP/Javier Soriano

A második félidőre Zidane kettőt cserélt: Casemiro helyére Vázquez, Bale helyére Asensio állt be. Meg is élénkült a Real támadójátéka, de egy Ronaldo lövést leszámítva nem volt dolga Buffonnak.

Navasnak ellenben lett volna, de Costa beadását nem tudta kiütni/megfogni, így Matuidi elé került a labda, akinek csak be kellett pofoznia a labdát a kapuba.

Megtette, így a Juve egy óra játék után ledolgozta a háromgólos hátrányát.

A Real ment a szépítésért, egyszer Isco, egyszer Varane lőtt, a legnagyobb helyzet mégis az volt, amikor Chiellini rosszul csúsztatott meg egy beadást.

A 93. percben jött a dráma: Vázquez feldöntéséért tizenegyest kapott a Real. Buffont kiállították, Szczesny állt a kapuba, de nem tudta megfogni a portugál büntetőjét, így 4–3-as összesítéssel a Real jutott az elődöntőbe.

Cserék

A Bayern München kedvező helyzetből várhatta a Sevilla elleni visszavágót a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, hiszen egy héttel korábban Andalúziában aratott 2-1-es diadalt.

A siker ellenére Jupp Heynckes legerősebb kezdőjét küldte pályára – a Bundesliga miatt nem is nagyon kellett tartalékolnia, hiszen a hétvégén zsinórban hatodik, történetük 28. bajnoki címét ünnepelhették a bajorok. Ennek értelmében Ribery, Robben, James, Müller és Lewandowski rohamozta a sevillai David Soria kapuját, ami az első percektől veszélyben forgott.

A Sevillának kettőt kellett volna rúgnia Forrás: AFP/Odd Andersen

Ennek ellenére igazán komoly helyzetet nem sikerült kialakítania a hazaiaknak a meccs elején, a Sevilla pedig a kezdeti bizonytalanság után megnyugodott és egyre bátrabban merészkedett előre.

A 34. percben Hummels távoli lövése akadt be kis híján a hosszú felsőbe,

ekkor járt a legközelebb a gólhoz az első játékrészben a német alakulat, szünetben azonban 0-0 állt az Allianz Arena eredményjelzőjén.

Az elsőhöz hasonlóan a második félidő is Bayern fölénnyel indult, a vezető találat azonban csak nem akart megszületni. Ráadásul a sevillai Correa révén olyan közel járt hozzá az 57. percben, mint még senki a pályán lévők közül, fejese azonban a felsőlécen csattant.

Csak helyzetekig jutott a Bayern Forrás: AFP/Sven Hoppe

A folytatásban inkább a küzdelem dominált, mint a szép futball, a vendégeknek arra még volt erejük, hogy megakasszák a hazai támadásokat, arra viszont már nem, hogy a túloldalon is nagy elánnal vessék bele magukat a gólszerzésbe, márpedig kettő is kellett volna nekik a továbbjutáshoz.

Egy sem jött össze, a hajrában egy piros lapot gyűjtöttek csak be, a korábban már említett Correa veszítette el a fejét, a Bayern viszont a 0-0-al ott van a négy között.