Angol tinisztár remeklésével nyert rangadót a Dortmund

Dortmund
Dortmund's English midfielder Jadon Sancho (L) scores past Leverkusen's Austrian goalkeepr Ramazan Oezcan during the German first division Bundesliga football match between Borussia Dortmund and Bayer Leverkusen in Dortmund, western Germany, on April 21, 2018. / AFP PHOTO / dpa / Marcel Kusch / Germany OUT / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050 / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
A Bundesliga 31. fordulójának rangadóján a Borussia Dortmund 4–0-ra győzött a Bayer Leverkusen ellen, így a két csapat helyet cserélt a tabellán.

A Ruhr-vidéki derbi elvesztése után nem csak hogy messze került a második hely a dortmundiaktól, de jobb gólkülönbségének köszönhetően a Leverkusen is megelőzte őket a tabellán. Újabb botlás tehát nem fért bele, pláne nem a közvetlen rivális ellen.

Ennek megfelelően játszottak, és a 18 éves Sancho góljával már korán, a 13. percben megszerezték a vezetést.

Sancho első gólja a felnőttcsapatban Forrás: AFP/Marcel Kusch

A 35. percben Reus is lőtt egyet, de a videobíró lebuktatta a hazaiakat: a gól előtt Philipp lesen kapta a labdát. Nem baj, majd tizenegyesből. Rá két percre ugyanis tizenegyest kapott a Dortmund. Reus állt oda, de kihagyta.

Mi hiányzott még? Egy kapufa és egy szabályos gól. A második félidő elején meglett neki mindkettő, ebben a sorrendben.

A 63. percben Philipp lőtte be a harmadik dortmundi gólt, de a dolog látványosabbik részét Sancho csinálta meg. Gól után tehát egy gólpassz is került az angol tinisztár neve mellé, de itt még nem volt vége. Ő volt az is, aki a 79. percben odatette Reus fejére a labdát (4–0).

A meccs összefoglalója ITT.

Jegyezzük meg a nevet: Jadon Sancho Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Ina Fassbender

Ki az a Sancho?

A tavalyi horvátországi U17-es Európa-bajnokságnak egy igazi sztárja volt, az angol Jadon Sancho, aki 14 évesen került a Manchester City akadémiájára. A selejtezőkkel együtt tíz meccsen kilenc gólt lőtt az Eb-n, és őt választották meg a torna legjobb játékosának. Nyáron a City 8,7 millió euróért adta el a Dortmundnak, ahol a hetes mezszámot kapta, azt, amelyet a Barcelonához távozó Ousmane Dembélé viselt.

A Leverkusennek lőtt gólja volt az első, amelyet a Dortmund felnőttcsapatában szerzett.