Fájó vereséggel kezdett a Honvéd az Európa Ligában

DVSC, Honvéd
A tavalyi bajnok Budapest Honvéd a nyolc között búcsúzott a Magyar Kupa küzdelmeitől
2-1-es vereséget szenvedett a Budapest Honvéd együttese az Európa Liga első selejtezőkörének első mérkőzésén a Rabotnicski Szkopje otthonában. A visszavágóra reményt adhat Nagy Gergő idegenben lőtt gólja.

Jobban kezdtek a hazaiak, két lövéssel veszélyeztettek, de tíz perc után a kispestiek átvették az irányítást. A vendégeknek is voltak lehetőségeik és szögleteik, majd kiegyenlítetté vált a játék.
A 34. percben Petar Petkovszki kapott jó átadást, betört a tizenhatoson belülre, majd a hálóba lőtt, így némileg váratlanul vezetést szerzett a Rabotnicki. Közvetlenül a szünet előtt Nagy Gergő látványos, távoli lövéssel egyenlített.

Némileg eseménytelenül kezdődött a második félidő, majd a hatvanadik percben Nikola Sarkoszki nyolc méterről a hálóba talált, így ismét a hazaiak álltak jobban. A hajrában növelhették volna előnyüket a macedónok, és bár Gróf Dávid hibáját Dusan Stevic nem tudta kihasználni, ennek ellenére előnyt szereztek a párharc első meccsén.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: Rabotnicki (macedón)-Budapest Honvéd FC 2-1 (1-1)
Szkopje, v.: Tohver (észt)
gólszerzők: P. Petkovszki (34.), Sarkoszki (60.), illetve Nagy G. (45+1.)
sárga lap: Herrera (95.), Sztjepanovics (96.), illetve Batik (88.)