Társoldalunk:

El: Vida gólja ellenére kiesett a Dunaszerdahely

2018.08.02. 21:47

A DAC kettős vereséggel búcsúzott a labdarúgó-Európa-liga-selejtező második fordulójában, miután a hazai 3-1-es vereséget követően csütörtökön 4-1-re kikapott a Dinamo Minszk vendégeként.

A dunaszerdahelyi együttesben mindhárom magyar játékos kezdőként kapott szerepet: Vida Kristopher szerezte csapata szépítő gólját, a 73. percben, Kalmár Zsolt sárga lapot kapott, s Vida Máté is végigjátszotta az összecsapást.

A RB Leipzig Gulácsi Péter, míg az APOEL Sallai Roland nélkül harcolta ki a továbbjutást, míg Gyurcsó Ádám kezdőként 65 percet játszott a Hajduk Splitben, amely szintén a következő fordulóba jutott.

A skót Hibernian továbbjutott, miután a hazai 3-2-es sikerét követően 1-1-es döntetlent játszott a görög Aszterasz Tripolisz vendégeként. A Hibernian kapuját végig Bogdán Ádám védte.

A Slovan Bratislava Holman Dávid nélkül harcolta ki a továbbjutást, míg a görög Atromitosz a kapus Megyeri Balázzsal a kispadon kapott ki, s ezzel búcsúzott.

A skót Glasgow Rangers továbbjutott, miután az idegenbeli 1-0-s sikert követően csütörtök este hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a horvát NK Osijek csapatával.

Csaknem telt ház, 46 ezer ember és fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat az Ibrox Stadiumban.

A rendkívül jó iramú, mozgalmas első félidőben mindkét csapat számos alkalommal próbálkozott. A játék képe és lendülete a szünet után sem változott, az eredmény viszont igen, hiszen a hazaiak vezetést szereztek.

A vendégek a lefújásig küzdöttek, a 89. percben egyenlíteniük is sikerült, de a döntetlen a Rangersnek kedvezett.

Az idegenbeli döntetlen után az angol Burnley és a lengyel Lech Poznan is hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást.

Európa-liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó:
Alashkert (örmény)-Sutjeska Niksic (montenegrói) 0-0
Tj.:az Alashkert, 1-0-s összesítéssel.
KF Laci (albán)-Molde FK (norvég) 0-2 (0-2)
Tj.: a Molde kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.
AEK Larnaca (ciprusi)-Dundalk (ír) 4-0 (3-0)
Tj.: az AEK Larnaca, 4-0-s összesítéssel.
FK AS Trencín (szlovák)-Górnik Zabrze (lengyel) 4-1 (2-0)
Tj.: a Trencín kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.
Dinamo Minszk (fehérorosz)-FC DAC 1904 (szlovák) 4-1 (1-0)
Tj.: a Dinamo Minszk kettős győzelemmel, 7-2-es összesítéssel.
Flora Tallinn (észt)-APOEL (ciprusi) 2-0 (2-0)
Tj.: az APOEL, 5-2-es összesítéssel.
Slavia Szófia (bolgár)-Hajduk Split (horvát) 2-3 (1-1)
Tj.: a Hajduk Split kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.
FK Trakai (litván)-Partizan Beograd (szerb) 1-1 (1-1)
Tj.: a Partizan, 2-1-es összesítéssel.
Valletta FC (máltai)-HSK Zrinjski Mostar (bosnyák) 1-2 (0-1)
Tj.: a Zrinjski Mostar, 3-2-es összesítéssel.
BK Häcken (svéd)-RB Leipzig (német) 1-1 (0-0)
Tj.: a Leipzig, 5-1-es összesítéssel.
Lilleström SK (norvég)-LASK Linz (osztrák) 1-2 (0-1)
Tj.: a LASK Linz kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.
Admira Wacker Mödling (osztrák)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-3 (0-1)
Tj: a CSZKA Szófia kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.
AIK Solna (svéd)-FC Nordsjaelland (dán) 0-1 (0-1)
Tj.: a Nordsjaelland kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.
Apollon Limasszol (ciprusi)-FK Zeljeznicar Szarajevó (bosnyák) 3-1 (1-1)
Tj.: az Apollon Limasszol kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.
Lincoln Red Imps FC (gibraltári)-The New Saint (walesi) 1-1 (1-0)
Tj.: a The New Saint, 3-2-es összesítéssel.
FK Mariupol (ukrán)-Djurgardens IF (svéd) 2-1 (0-0, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
Tj.: a Mariupol hosszabbítás után, 3-2-es összesítéssel.
Sparta Praha (cseh)-Spartak Zlatibor Voda (szerb) 2-1 (1-0)
Tj.: a Spartak Zlatibor Voda, 3-2-es összesítéssel.
FC Vaduz (liechtensteini)-VMFD Zalgiris (litván) 1-1 (1-0)
Tj.: a Zalgiris, 2-1-es összesítéssel.
Atromitosz (görög)-Dinamo Breszt (fehérorosz) 1-1 (0-0)
Tj.: a Dinamo Breszt, 5-4-es összesítéssel.
Slovan Bratislava (szlovák)-Balzan Youths FC (máltai) 3-1 (1-0)
Tj.: a Slovan Bratislava, 4-3-as összesítéssel.
Aszterasz Tripolisz (görög)-Hibernian (skót) 1-1 (0-1)
Tj.: a Hibernian, 4-3-as összesítéssel.
Besiktas JK (török)-B36 Tórshavn (feröeri) 6-0 (2-0)
Tj.: a Besiktas kettős győzelemmel, 8-0-s összesítéssel.
FC Köbenhavn (dán)-Stjarnan (izlandi) 5-0 (3-0)
Tj.: a Köbenhavn kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.
Vikingur Göta (feröeri)-Torpedo Kutaiszi (georgiai) 0-4 (0-2)
Tj.: a Torpedo kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.
Vitesse (holland)-FC Viitorul Constanta (román) 3-1 (1-0)
Tj.: a Vitesse, 5-3-as összesítéssel.
NK Maribor (szlovén)-SZK Csihura Szacshere (georgiai) 2-0 (0-0)
Tj.: a Maribor, 2-0-s összesítéssel.
FK Szarajevó (bosnyák)-Atalanta (olasz) 0-8 (0-5)
Tj.: az Atalanta, 10-2-es összesítéssel.
NK Domzale (szlovén)-FK Ufa (orosz) 1-1 (0-0)
Tj.: az FK UFA 1-1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.
FCSB (román)-Rudar Velenje (szlovén) 4-0 (1-0)
Tj.: az FCSB kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel.
Glasgow Rangers (skót)-NK Osijek (horvát) 1-1 (0-0)
Tj: a Rangers, 2-1-es összesítéssel.
AZ Alkmaar (holland)-Kajrat Almati (kazah) 2-1 (1-1)
Tj.: a Kajrat Almati, 3-2-es összesítéssel.
Girondins Bordeaux (francia)-Ventspils (lett) 2-1 (1-0)
Tj.: a Girondins Bordeaux kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.
KF Drita (koszovói)-F91 Dudelange (luxemburgi) 1-1 (1-0)
Tj.: a Dudelange, 3-2-es összesítéssel
La Fiorita (San Marinó-i)-Spartaks Jurmala (lett) 0-3 (0-2)
Tj: a Spartaks Jurmala kettős győzelemmel, 9-0-s összesítéssel.
Sarpsborg 08 (norvég)-St. Gallen (svájci) 1-0 (1-0)
Tj.: a Sarpsborg 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.
Crusaders FC (északír)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-1 (1-1)
Tj.: az Olimpija Ljubljana, 6-2-es összesítéssel.
Radnicki Nis (szerb)-Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 2-2 (1-1)
Tj.: a Makkabi Tel-Aviv, 4-2-es összesítéssel.
Rio Ave FC (portugál)-SSA Jagiellonia Bialystok (lengyel) 4-4 (2-1)
Tj.: a Jagiellonia, 5-4-es összesítéssel.
FH Hafnarfjördur (izlandi)-Hapoel Haifa (izraeli) 0-1 (0-0)
Tj.: a Hapoel Haifa, 2-1-es összesítéssel.
Burnley (angol)-Aberdeen (skót) 3-1 (1-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
Tj.: a Burnley, 4-2-es összesítéssel.
Lech Poznan (lengyel)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 3-1 (1-0, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
Tj.: a Lech Poznan, 4-2-es összesítéssel.
Valur Reykjavík (izlandi)-FC Santa Coloma (andorrai) 3-0 (0-0)
Tj.: a Valur, 3-1-es összesítéssel.