A Napoli kétgólos hátrányból fordított a Milan elleni rangadón

2018.08.25. 22:26

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójának szombat esti rangadóján az AC Milan hiába volt kétgólos előnyben is a Napoli otthonában, végül nem tudott ponttal távozni Gennaro Gattuso csapata (2-3).

A Milan már a 15. percben megszerezte a vezetést, Fabio Borini lekészítése után Giacomo Bonaventura bombázott a kapuba. Bár az első félidő hátralévő részében a Napolinak volt több lehetősége, az egyenlítés nem jött össze Carlo Ancelotti csapatának.

Izgalmas meccset játszott egymással a Napoli és az AC MilanForrás: AFP/Alberto Pizzoli

A második játékrész elején jött az újabb hidegzuhany a Napoli számára: Susu gólpasszát Davide Calabria értékesítette okosan. Ám a hazai együttes nem adta fel kétgólos hátrányban sem, és egyenlíteni tudott.

Előbb a Milan találata után négy perccel sikerült szépíteni Piotr Zieliński 15 méterről lőtt góljával, majd a lengyel válogatott játékos egy kicsit távolabbról, kapásból is eredményes tudott lenni a 67. percben.

A Napoli fordítani tudott a Milan ellenForrás: AFP/Alberto Pizzoli

És itt még nem volt vége a milánói csapat összezuhanásának, vagy másképp fogalmazva a Napoli feltámadásának, a 80. percben Dries Mertens tette fel az i-re a pontot, a belga támadónak Allan passza után már nem volt nehéz dolga.

A Napoli a Lazio után tehát a Milant is legyőzte, amely tehát az első fordulóban elmaradt meccse után vereséggel debütált a 2018/19-es idényben. A milánói klub legutóbb 2014 decemberében győzte le a Napolit, amelynek otthonában legutóbb 2010 októberében tudott nyerni.