Őrült végjátékban rondítottak bele Dárdaiék remek sorozatába

Horizontal
Berlin's Hungarian head coach Pal Dardai smiles on the pitch before the German First division Bundesliga football match between VfL Wolfsburg and Hertha Berlin in Wolfsburg, on September 15, 2018. / AFP PHOTO / ODD ANDERSEN / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Wolfsburggal a Bundesliga harmadik fordulójában, így már csak a Leverkusent legyőző Bayern München százszázalékos.

A Benfica elleni Bajnokok Ligája-találkozó előtt a német rekordbajnok vezetőedzője, Niko Kovac csak Franck Ribéryt és David Alabát hagyta ki a kezdőcsapatból.

A mérkőzés nem úgy indult, ahogy azt egy kéthetes válogatott szünetet követően elvárta volna az Allianz Aréna 75 ezres közönsége, ugyanis Thiago kezezése miatt már a negyedik percben tizenegyeshez jutott a Leverkusen. A labda mögé Kevin Volland állt oda, ám a gyenge lövését védte Manuel Neuer. A Bayern pechjére a játékvezető újrarúgatta a büntetőt, amiért a védők idő előtt beszaladtak a tizenhatoson belülre. Ezúttal Wendell vállalta magára a felelősséget, és német kollégájával ellentétben védhetetlenül bombázott a bal sarokba.

Robben szezonbeli második góljával fordított a Bayern Forrás: Picture-Alliance/AFP/Verwendung weltweit/Werner Eifried

A Bayern nem esett össze a gyorsan bekapott góltól, az egész első félidőben óriási nyomás alatt tartotta a Leverkusen kapuját (70 százalék fölött birtokolta a labdát), és Corentin Tolisso, valamint Arjen Robben góljával szűk tíz perc alatt fordított.

A szünet után sem változott semmit a játék képe, a Leverkusen hátrányban is mélyen visszahúzódva, a nagyobb zakó elkerülésére játszott. A Bayern támadói ebben tökéletes partnerek voltak, Robbenék eredmény nélkül lődözték körbe a kaput, egészen a 89. percig. Ekkor sikerült ziccerig kijátszani egy akciót, amelynek végén Thiago beadásából James Rodríguez fejelt gólt.

A Leverkusenbe csereként beállt Karim Bellarabit a játékvezető azonnali piros lappal kiállította a 80. percben.

Dárdaiék még mindig hibátlanok az új szezonban Forrás: AFP/Odd Andersen

Ami a magyar érdekeltségű csapatokat illeti, a Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim kis túlzással ráborította a pályát az újonc Düsseldorfra, de ez sem volt elég a pontszerzéshez.

Az eddig kettőből kettőt nyerő, ráadásul gólt sem kapó Hertha folytathatta volna remek sorozatát, de hiába voltak előnyben még a 91. percben is (2–1), végül meg kellett elégedniük az egyik ponttal. A négy gólból három is a 86. perc után esett.

Gulácsi Péterék fordulatos mérkőzésen, Timo Werner duplájának is köszönhetően szerezték meg első bajnoki győzelmüket a Hannover ellen.