Horváth Ferenccel is szenved a Haladás - videó

Haladás, Mezőkövesd
A szombathelyi Gaál Bálint (b) és Jagodics Márk (j, elöl) valamint a mezőkövesdi Cseri tamás (b2) és Szeles Tamás (j, hátul, takarva) a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójában játszott Mezőkövesd Zsóry FC - Szombathelyi Haladás mérkőzésen a mezőkövesdi városi stadionban
A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) szombati játéknapjának késő délutáni összecsapásain a Mezőkövesd otthon tartotta a három pontot a Haladás ellen (2-0), így a vasi csapat továbbra sem tud kijönni a gödörből, a Paks 4-1-re győzte le a Kisvárdát, míg a Puskás Akadémia Újpesten kapott ki (2-0).

Továbbra is szenved a Haladás

A Mezőkövesd 2-0-ra legyőzte a vendég Szombathelyi Haladást a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójának szombati játéknapján. A hazaiak sorozatban harmadszor nyertek saját közönségük előtt, míg a vendégek egymás után harmadik alkalommal szenvedtek vereséget a bajnokságban.

A kezdés után hét perccel Molnár Gábor révén szerzett vezető találat megnyugtatta a hazai együttest,

amely az előny birtokában leginkább a védekezésre koncentrált, és átadta a kezdeményezés lehetőségét a vendégeknek.

A nem túl nagy iramú meccsen a Haladás rendületlenül próbálkozott, de a felállt kövesdi védelmet a szünetig nem tudta átjátszani.

A szombathelyi Gaál Bálint (b) és Jagodics Márk (j, elöl), valamint a mezőkövesdi Cseri tamás (b2) és Szeles Tamás (j, hátul, takarva) a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójában játszott Mezőkövesd Zsóry FC - Szombathelyi Haladás mérkőzésen a mezőkövesdi városi stadionban Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Fordulás után nem sokat változott a játék képe: a szombathelyieknél volt többet a labda, ugyanakkor a sorozatos pontatlanságok miatt valódi veszélyt nem jelentettek a hazaiak kapujára. A Haladásnak nem sikerült egyenlítenie, sőt,

a hosszabbításban a Mezőkövesd tizenegyesből végleg eldöntötte a három pont sorsát.

OTP Bank Liga, 10. forduló:
Mezőkövesd Zsóry FC-Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)
Mezőkövesd, 2168 néző, v: Andó-Szabó
gólszerzők: Molnár (7.), Koszta (92. - 11-esből)
sárga lap: Cseri (15.), Pillár (45.), illetve K. Mészáros (23.), Bosnjak (56.), Kolcak (64.), Tamás (77.)

Mezőkövesd: Dombó - Farkas D., Pillár, Szalai, Vadnai - Mevongou, Szeles - Cseri (Koszta, 78.), Vajda (Hudák, 89.), Molnár (Katanec, 84.) - Drazic

Haladás: Király - Habovda, Kolcak, Tamás, Bosnjak - K. Mészáros (Bamgboye, 79.), Jagodics, Rácz, Halmosi (Németh, 61.) - Priskin, Gaál (Grumic, 69.)

Négy gólig jutott a Paks

A Paks magabiztos játékkal 4-1-re nyert szombaton a vendég Kisvárda ellen a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójában. A hazai csapat sorozatban hetedik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen, ezek közül négyen mind a három pontot begyűjtötte.

Aktívan kezdett a Paks, de csak negyedóra elteltével alakított ki nagy helyzeteket, akkor viszont többet is, és

három percen belül két gólt szerzett.

Ezután visszább húzódott a saját térfelére, átengedte a területet a vendégeknek, akik szögletet követő fejessel szépítettek. A félidő hajrájára ismét eljutott a kisvárdai kapuig a hazai együttes, és szabadrúgás után szintén fejessel növelte előnyét.

Mivel a paksiak második találatát is szöglet előzte meg, a négyből három gól rögzített helyzetből esett.

A második félidőben a Kisvárda nem találta a fogást ellenfelén, így nem volt komoly esélye, hogy felzárkózzon. A hazaiak továbbra is stabilan, szervezetten futballoztak, jól védekeztek, és több szép akciót vezettek. A ráadásban megint egy szögletből még egy gólt szereztek, így összességében kontroll alatt tartva a mérkőzést jó játékkal magabiztosan győztek.

Paksi FC-Kisvárda Master Good 4-1 (3-1)
Paks, 800 néző, v: Radványi
gólszerzők: Hahn (15.), Remili (18.), Gévay (42., 92.), illetve Horváth Z. (30.)
sárga lap: Egerszegi (38.), illetve Gosztonyi (71.), Anderson (84.), Ene (89.)

Paksi FC: Nagy G. - Kulcsár D., Gévay, Fejes, Báló - Kecskés - Haraszti (Horváth P., 89.), Bertus, Egerszegi, Remili (Bartha, 84.) - Hahn (Simon A., 77.)

Kisvárda Master Good: Felipe - Melnik, Ene, Vári, Anderson - Lucas (Sassá, 68.), Protic - Gosztonyi (Minca, 80.), Misic, Ilic (Karaszjuk, 61.) - Horváth Z.

A DVTK elleni sikerével tovább üldözi a Fradit a Honvéd

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 10. fordulójának nyitómeccsén a Budapest Honvéd 1-0-ra verte az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a Diósgyőr együttesét. A meccs egyetlen gólját Holender Filip szerezte a 67. percben, így a kispesti csapat tovább üldözi az éllovas Fradit.

Az Újpest a Puskás Akadémia ellen javított

Az Újpest 2-0-ra győzte le a vendég Puskás Akadémia csapatát a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójában szombaton. Az Újpest pályaválasztóként négy döntetlen és két vereség után először győzte le a felcsúti klubot, amely az előző idényben mindhárom bajnoki párharcukat megnyerte, és legutóbb 2015 májusában kapott ki a fővárosiaktól az NB I-ben.

Az első félidőben a hazaiak irányították a mérkőzést, de helyzetet sokáig nem tudtak kialakítani. Az Újpest húsz perc elteltével szabadrúgásokból és szögletekből keltett némi zavart a felcsúti kapu előtt, majd a szünet előtt Zsótér és Beridze már akcióból is veszélyeztette Danilovic kapuját. A Puskás Akadémia a kezdés után öt percig vállalta fel a nyílt játékot, utána csak a védekezésre koncentrált, támadó játéka rendkívül erőtlen volt: a vendégjátékosok alig tudták átvinni a labdát a hazai térfélre, ahol aztán gyorsan el is veszítették azt.

Gyors újpesti góllal kezdődött a második játékrész

- Zsótér kiugratását követen Nwobodo értékesítette a ziccert -, így a felcsútiak bátrabb játékra kényszerültek. A Puskás Akadémia helyzet nélküli mezőnyfölényre tett szert,