Sallai Roland gólt szerzett, Dárdaiék lendületét a bíró törte meg

firo: 10.11.2018 Football, Football: 1. Bundesliga, Season 2018/2019 Fortuna Dusseldorf Duesseldorf - Hertha BSC Berlin 2019 Fortuna Dusseldorf Duesseldorf - Hertha BSC B season 2018 firo: 10.11.2018 Football SPO Football: 1. Bundesliga
firo: 10.11.2018 Soccer, Football: 1. Bundesliga, Season 2018/2019 Fortuna Dusseldorf Duesseldorf - Hertha BSC Berlin Hertha Coach, coach Pál Dárdai, Pal Dardai, portrait, head-image, | usage worldwide
Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin 4-1-es vereséget szenvedett a Fortuna Düsseldorf otthonában a Bundesliga 11. fordulójában. A Freiburgba félidőben csereként beállt Sallai Roland gólt rúgott, de csapata simán kikapott a Mainztól. Szalai Ádám végig a pályán volt a Hoffenheimben, amely hazai pályán 2-1-re verte az Augsburgot.

A legutóbbi négy bajnokiján nyeretlen maradt berliniek óriási labdabirtoklási fölényben (~70 százalék) játszottak Düsseldorfban, és az első félidő legnagyobb lehetőségét is ők hagyták ki a 16. percben, amikor Ondrej Duda egy jó labdaátvétellel ajtó-ablak ziccerbe került, de a jól helyezett lövése elakadt Michael Rensing kapus lábában.

Dárdaiék ikszeltek Düsseldorfban Forrás: Picture-Alliance/AFP/Verwendung weltweit/Firo/Sebastian El-Saqqa

A kreatívan játszó csapat lendületét a játékvezető törte meg, aki a 41. percben második sárga lappal kiállította Maximilian Mittelstadtot könyöklésért. A döntés erősen vitatható volt, pláne annak fényében, hogy a Düsseldorf több sárga lapos szabálytalanságot is büntetlenül megúszott.

A hazaiak első valamire való helyzete közvetlenül a szünet előtt adódott, amikor Dodi Lukebakio hat méterről fölé fejelt.

Az emberelőnyben játszó Düsseldorf a második félidő elején átvette a játék irányítását, és Takashi Usami óriási góljával az 50. percben meg is szerezte a vezetést. A japán hat év után talált be ismét a Bundesligában.

A gól után is maradt támadásban a Düsseldorf, és a 63. percben egy szépen kijátszott támadás végén Rouwen Hennings meglőtte a másodikat. A hazaiakhoz a 83. percben beállt a belga Benito Raman, aki a hajrában kétszer is beköszönt, közben a Hertha Davie Selke révén szépített, így lett gólzáporos 4-1 a vége.

A Düsseldorf sorozatban hat elveszített bajnoki után nyert ismét, de még mindig a kiesést jelentő 17. helyen áll a tabellán.

Összefoglaló itt.

Sallai gólt lőtt, Szalai győzött

Sallai Roland a szünetben, 0-2-es állásnál állt be a Freiburg csapatába, amely az ő góljával szépített a 73. percben. Pechjükre a Mainz három perccel később visszaállította a kétgólos különbséget, és 3-1-re megnyerte a mérkőzést.

A betegségéből felépült Szalai Ádám kezdő volt a Hoffenheimben, amely élvonalbeli történetének legidősebb átlagéletkorú (26 év 322 nap) csapatával állt ki az Augsburg ellen. A találkozón a Hoffenheim szerzett vezetést Andrej Kramaric góljával, amit öt perccel később Alfred Finnbogason egyenlített ki. A győztes gólt a 18 éves Reiss Nelson szerezte a 83. percben.