C. Ronaldo ismét gólt lőtt, a Juventus nem hibázott - videó

2018.11.24. 19:54

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának szombati összecsapásán a Juventus többek között Cristiano Ronaldo góljával tartotta otthon a három pontot a SPAL ellen (2-0). Az ötszörös aranylabdás világklasszisnak ez volt a kilencedik bajnoki gólja a torinói együttesben.

Az olasz liga játékosai és a bírók ezen a hétvégén újra egy piros csíkot viselnek az arcukon, hogy felhívják a figyelmet a nők elleni erőszakra, így a Juventus-SPAL meccsen is megfigyelhették ennek a szép kezdeményezésnek a nyomait a főszereplőkön.

Cristiano Ronaldo megint gólt lőttForrás: AFP/Marco Bertorello

Ami a mérkőzést illeti, a Juventus a 29. percben szerezte meg a vezetést Cristiano Ronaldo góljával – a portugálnak ez volt a 9. bajnoki találata –, ám ennek ellenére nem lehettek elégedettek a hazai szurkolók az első félidővel.

Ugyanis teljesen kiegyenlített volt a játék, a labdabirtoklást illetően legalábbis mindenképpen, bár a Juve-helyzetek sem jöttek futószalagon.

A második félidőben már sokkal többet próbálkozott a Juve, a SPAL pedig teljesen veszélytelen volt az ellenfele kapujára. Így nem volt meglepő, hogy a torinói együttes a 60. percben Mario Mandzukic révén megduplázta az előnyét: a horvát támadó a kapusról kipattanó labdát kotorta be öt méterről.

A hátralévő időben pedig újabb gól már nem esett, így a Juventus továbbra is veretlen, és magabiztosan vezeti a bajnokságot.