Adorján Krisztián a ráadás ráadásában vált hőssé az olasz kupában

Adorján Krisztián csapata, a harmadosztályú Virtus Entella egy őrült meccsen tizenegyesekkel legyőzte az élvonalbeli Genoát, és bejutott az olasz kupa nyolcaddöntőjébe. A magyar támadó a 2x15 perces hosszabbítás hosszabbításában szerzett gólt, amivel ikszre mentette az összecsapást.

A találkozón az Entella kétszer is vezetést szerzett, de a Genoa mindkétszer gyorsan egyenlíteni tudott a lengyel Krzysztof Piatek tizenegyesgóljaival. A 2x15 perces hosszabbításban ismét betalált tizenegyesből a hazai csapat, ám a 122. percben Adorján Krisztián egy fejessel ikszre mentette a meccset.

A tizenegyespárbaj nyolc körig ment, ekkor Adorján belőtte a sajátját, Lapadula azonban hibázott, így meglepetésre az Entella jutott tovább, amelynek ellenfele az AS Roma lesz a nyolcaddöntőben.

A kiesés után a Genoa menesztette vezetőedzőjét, Ivan Juricot, akinek helyét Cesare Prandelli veszi át.