Két vereség után kiváló játékkal támadt fel a ManCity

2018.12.30. 17:21

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának vasárnap délutáni összecsapásain a Manchester City idegenben verte 3-1-re a Southampton együttesét, míg a Burnley otthon tartotta a három pontot a West Ham United ellen (2-0).

Egészen elképesztő első félidőt hozott a Manchester City southamptoni vendégjátéka, és nemcsak a négy gól miatt. Pep Guardiola csapata már a 10. percben előnybe került, Bernardo Silva kiszolgálása után David Silvának már nem volt nehéz dolga.

Innen azonban még volt visszaút a Southamptonnak, Pierre-Emile Höjbjerg erőszakos labdaszerzés után szép gólt lőtt, így egyenlített. Viszont nem sokáig örülhetett a hazai csapat, az első félidő legvégén először James Ward-Prowse szerencsétlen öngóljával került újra előnybe a City, majd jött az újabb hidegzuhany, Sergio Agüero találatával már megnyugtató előnybe került a bajnoki cím egyik nagy esélyese.

Sergio Agüero is betalált a Southampton ellenForrás: AFP/Glyn Kirk

A második félidőben a City nagyon okosan játszott, 80 százalékos labdabirtoklás mellett helyzeteket is kidolgozott, de Alex McCarthy kiválóan védett, így annak ellenére lett a meccs egyik legjobbja, hogy három gólt is kapott. A 85. percben Höjbjerget még azonnali piros lappal kiállította a játékvezető, a lényegen ez semmit nem változtatott, a City két vereség után tudott nyerni, és hét pontra megközelítette az éllovas Liverpoolt.

Ami a másik délutáni találkozót illeti, a kiesés ellen menekülő Burnley nagyon fontos sikert aratott a West Ham United ellen. A meccs itt is eldőlt már az első félidőben, amikor is Chris Wood és Dwight McNeil volt eredményes. A Burnley a győzelmének köszönhetően már csak a rosszabb gólkülönbsége miatt áll a 18. helyen.