A lengyel csodacsatár debütált, szenvedett Milánóban a Napoli

2019.01.26. 22:27

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának szombat esti rangadóján az AC Milan hazai pályán gólnélküli döntetlent (0-0) játszott a Napoli ellen.

A Genoa együttesétől a héten igazolt lengyel Krzysztof Piatek a kispadon kapott helyet a Milánban, amely az első félidőben nem sok veszélyt jelentett a Napoli csapatára. Igaz, a vendégek is csak keresték a fogást a riválisukon, hiába birtokolták többet a labdát, nem tudtak gólt szerezni. Az egyik oldalon Patrick Cutrone egy, míg a másikon José Callejon két lehetőségét érdemes megemlíteni.

Nagyot küzdött egymással a Milan és a NapoliForrás: AFP/Miguel Medina

A második játékrész elején viszont gyorsan megszerezhette volna a vezetést a Milan, Franck Kessie nagy ziccerben lőhetett, de a védő lábáról kapu fölé ment a labda, majd Lucas Paqueta lövését védte David Ospina.

A Milan-rohamok után megint átvette a találkozó irányítását a Napoli, a félidő közepén előbb Arkadiusz Milik, majd Piotr Zielinski lőhetett volna gólt, de Gianluigi Donnarumma mindkét próbálkozásánál a helyén volt.

A 71. percben pedig pályára lépett Piatek, aki Patrick Cutrone helyére állt be.

Krzysztof Piatek debütált az AC MilanbanForrás: AC Milan, Twitter

A lengyel támadó helyzetbe is került a 76. percben, de Ospina és Kalidou Koulibaly együttes erővel fel tudtak szabadítani, majd a kolumbiai kapus a szögletet követően is védett egy hatalmasat Mateo Musacchio közeli lövése után.

Az utolsó tíz percet megnyomta a Napoli, meg is voltak a lehetőségei, de gól nem esett az összecsapáson, ráadásul még Carlo Ancelottit is elzavarta a játékvezető a kispadtól.