Csoda Bergamóban: háromgólos előny sem volt elég az AS Romának

2019.01.27. 17:04

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának vasárnapi mérkőzésén az AS Roma hiába vezetett 3-0-ra az Atalanta otthonában, végül meg kellett elégednie az egyik ponttal (3-3), Nagy Ádám csapata, a Bologna hazai pályán kapott ki 4-0-ra a 13. perctől emberhátrányban játszva a Frosinonétól, a Spal kétgólos hátrányból fordítva nyert a Parma ellen (2-3), míg az Inter 1-0-s vereséget szenvedett Torinóban.

Az AS Roma már a 3. percben megszerezte a vezetést Edin Dzeko, majd a bosnyák támadó a 34. minutumban is eredményes tudott lenni, így már kétgólos volt a vendég együttes előnye. Hogy még rosszabb helyzetbe kerüljön a hazai csapat, arról pedig Stephan El Shaarawy gondoskodott a 40. percben.

Az első félidő legvégén Timothy Castagne találata hozta vissza a hazai reményeket, de így kétgólos előnnyel mehetett az öltözőbe a római együttes. Ám a második félidőre feltámadt az Atalanta, és előbb Rafael Toloi fejesével visszajött egy gólra, majd büntetőhöz jutott, így felcsillant a remény az egyenlítésre, de Duvan Zapata a 70. percbe az égbe lőtte a labdát.

Hihetetlen meccset játszott az Atalanta és az AS RomaForrás: AS Roma, twitter

Ám ami nem jött össze 11 méterről a kolumbiai csatárnak, az egy perccel később nyolc méterről már igen, így már ekkor csodát tett az Atalanta. A bergamói együttes a végén még meg is nyerhette volna a találkozót, de újabb gólt már nem sikerült szerezni.

Nagy Ádám ezúttal nem kapott szerepet a Bolognában, amelynek a sorsa már a 13. percben eldőlt Federico Mattiello kiállítása miatt. Ezt követően a Frosinone négyszer is eredményes volt, Ghiglione és Pinamonti egyszer, Ciano kétszer volt eredményes. A Parma hiába vezetett két góllal is hazai pályán a SPAL ellen, végül 3-2-re kikapott. Az Inter vereséget szenvedett Torinóban, Izzo 35. percben szerzett találatával.

Olaszország, Serie A, 21. forduló

Bologna–Frosinone 0–4 (Ghiglione 18., Ciano 21., 75., Pinamonti 52.)
Parma–SPAL 2–3 (Inglese 11. – 11-esből, 53., ill. Valoti 70., Petagna 75., M. Fares 87.)
Torino-Inter 1–0 (Izzo 35.)