A Barca megint megnyerte a Clásicót, behozhatatlan a Real hátránya

fbl Horizontal
Barcelona's Croatian midfielder Ivan Rakitic (R) celebrates his goal with Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi during the Spanish league football match between Real Madrid CF and FC Barcelona at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on March 2, 2019. (Photo by CURTO DE LA TORRE / AFP)
Rakitic góljával a Barcelona 1-0-ra legyőzte a Real Madridot a Bernabéuban a spanyol bajnokság 26. fordulójának rangadóján. A két csapat között már 12 pont a különbség a táblázaton, a madridiak gyakorlatilag lemondhatnak a bajnoki címről.

A két csapat három nappal ezelőtt a Király-kupa elődöntőjében is megmérkőzött egymással, akkor a Barca 3-0-ra tudott győzni a Bernabéuban. A lélektani fölényen túl Messiék mellett szólt, hogy a meccs előtt kilenc pont volt az előnyük a tabellán legnagyobb riválisukkal szemben, így semmilyen nyomás nem volt rajtuk.

A hétközi kupameccshez képest Santiago Solari kettő, Ernesto Valverde egy helyen változtatott a kezdőcsapatán: a Realba visszakerült Courtois és Bale (Navas és Vázquez helyett), a Barcába pedig a brazil Arthur (Semedo helyett).

Rakitic góljával szerzett vezetést a Barca a Real ellen Forrás: AFP/Javier Soriano

A szerdai találkozóval ellentétben a Barcelona ezúttal jól kezdte a meccset, nem húzta magára a Realt. Egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni játékban, de nagy volt az iram. Az első komoly gólszerzési lehetőség a 19. percben alakult ki, amikor egy Messi-Suárez kényszerítő után az argentin átemelte Courtois-t, de a labda elkerülte a kaput.

A 26. percben a katalánok megszerezték a vezetést: Roberto ugratta ki Rakiticet, aki a végsőkig kivárt, majd átpörgette a labdát a kivetődő Cortouis fölött. A Realnak eközben két lövése volt, de Modricé elakadt Piquében, Reguilóné pedig nem talált kaput.

A 39. percben Suárez hozta magát helyzetbe egy jó labdaátvétellel, a lövését azonban Courtois védeni tudta.

Közvetlenül a szünet előtt Ramos arcon könyökölte Messit, de a bíró még csak le sem fújta az esetet, pedig a felvételek alapján talán még a pirosat is megérdemelte volna a spanyol védő.

A második félidőben a Real kétségbeesetten támadott az egyenlítésért, ezúttal is főleg Vinícius volt aktív, de a 18 éves brazilnak még mindig komoly gondjai vannak a helyzetkihasználással.

A vendégek előnyben megtehették, hogy diktálják a játék tempóját, ha úgy látták jónak, kontráztak, máskor tartották a labdát. Helyzet általában akkor alakult ki, ha Messi kiugratta valamelyik társát, a 70. percben például Dembélét, aki ellőtte keresztbe a labdát a kapu előtt.

Solari időközben becserélte Asensiót, sőt, még Iscót is, de a Real játéka velük sem javult fel, a kulcsemberek megint csődöt mondtak.

Az utolsó percben Messi még gólt szerezhetett volna, de a tekerése néhány centivel elment a jobb kapufa mellett.

A győzelemmel a Barca előnye immár 12 pont a Real előtt, az Atléticót pedig tízzel előzi, de Simeone csapata csak vasárnap lép pályára a Sociedad otthonában. A Real 2016 áprilisa óta nem tudta legyőzni a Barcát a bajnokságban, 1982 óta pedig most először a katalánoknak van több győzelmük (96-95) az el Clásicókon.