A labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a 41. perctől emberhátrányban játszó Arsenal 3-1-re kikapott a Rennes vendégeként, ezzel először szenvedett vereséget franciaországi kupamérkőzésen. A Sevilla már a 24. másodpercben megszerezte a vezetést a Slavia Praha ellen, végül csak 2-2-es döntetlent ért el hazai pályán, míg az Inter idegenben ikszelt az Eintracht Frankfurt ellen (0-0).

Az Arsenal kiválóan kezdte az összecsapást – amely már csak azért sem volt meglepő, mert még soha nem vesztett franciaországi kupameccset –

Alex Iwobi révén már a negyedik percben előnyhöz jutott.

A nigériai válogatott játékos balról tekert középre, a labda pedig végül nem beadásnak lett jó, hanem némi szerencsével, na meg a kapufa segítségével a hálóban kötött ki.

A folytatásban adódtak még lehetőségek az angolok előtt, de ezekkel nem tudtak élni, majd a Rennes szépen lassan átvette a játék irányítását, és a félidő vége már egyértelműen a franciáké volt: előbb a második sárga lapja után a 41. percben

Szokratisz Papasztathopulosz jutott a kiállítás sorsára, majd egy perccel később Benjamin Bourigeaud lőtt iszonyatosan nagy gólt 18 méterről.

Nagy csatát vívott a Rennes és az Arsenal Forrás: AFP/Damien Meyer

A második félidő hazai rohamokkal kezdődött, de a rutinos Petr Cech védéseinek köszönhetően tartotta a döntetlent az Arsenal. Egészen a 65. percig, amikor

jobb oldali beadás után Nacho Monreal a saját kapujába lőtt.

A hátralévő időben pedig sokáig úgy nézett ki, hogy újabb gól már nem esik, de

a 88. percben Ismaila Sarr szép fejes is utat talált a kapuba,

így a Rennes örülhetett a kétgólos győzelemnek, az Arsenal pedig az idegenben szerzett gólnak, amely miatt azért a visszavágón közel sem lehetetlen a továbbjutás kiharcolása az angol együttesnek.

Cserék

A Zenit 3-1-re kikapott Szentpéterváron a spanyol bajnokságban a kiesés elkerüléséért küzdő Villarrealtól. A sorozat ötszörös győztesének, a Sevillának a La Ligában mutatott rossz formája - legutóbbi öt mérkőzéséből négyet elveszített, egyszer pedig döntetlent játszott - ezúttal is érződött: az andalúziai csapat

csak 2-2-es döntetlent játszott a vendég Slavia Prahával, pedig Ben Yedder révén már 24 másodperc elteltével vezetett.

A büntetőt hibázó Inter nagyon rossz meccsen idegenben játszott gólnélküli döntetlent az Eintracht Frankfurt otthonában.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Európa-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések:
Rennes (francia)–Arsenal (angol) 3–1 (Bourigeaud 42., Monreal 65. – öngól, I. Sarr 88., ill. Iwobi 4.)
Kiállítva: Papasztathopulosz (41. – Arsenal)
Sevilla (spanyol)–Slavia Praha (cseh) 2–2 (Ben Yedder 1., Munir 28., ill. Stoch 25., Kral 39.)
Zenit (orosz)–Villarreal (spanyol) 1–3 (Azmun 35., ill. Iborra 33., Moreno 64., Morlanes 71.)
Eintracht Frankfurt (német)–Internazionale (olasz) 0–0
Dinamo Zagreb (horvát)–Benfica (portugál) 1–0 (Petkovic 38. – tizenegyesből)