Dráma Swansea-ben, kétgólos hátrányból fordított a ManCity az FA-kupában

fbl Horizontal,Manchester City, Sergio Agüero
Manchester City's Argentine forward Sergio Aguero (C) celebrates after scoring a penalty during the FA Cup quarter-final football match between Swansea City and Manchester City at The Liberty Stadium in Swansea, south Wales on March 16, 2019. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Közel volt a hatalmas meglepetéshez a Championshipben szereplő Swansea City, amely már 2-0-ra is vezetett a labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjében a Manchester City ellen, végül drámai hajrá végén a Premier League éllovasa jutott az elődöntőbe (2-3).

A Manchester Cityben a kispadon kezdett Sergio Agüero, de ezenkívül a legjobb összeállításban küldte a pályára a csapatát Pep Guardiola. Ennek ellenére

a 20. percben Fabian Delph szabálytalanságáért megítélt tizenegyest Matt Grimes váltotta gólra.

Ha ekkor még nem kezdtek volna aggódnia a City-drukkerek, kilenc perccel később már érezhették, bizony itt nagy a baj: Bersant Celina gyönyörű játék végén

13 méterről tekert a bal felsőbe, Edersonnak esélye sem volt a hárításra.

A City a félidő hátralévő részében mindent megtett, hogy legalább a szépítés összejöjjön – négyszer talált kaput a 65 százalékos labdabirtoklása mellett –, kétgólos hazai előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A Manchester City szenvedett a Swansea City otthonában Forrás: AFP/Oli Scarff

Guardiola a második félidő elején hármat is cserélt, beállt Oleksandr Zinchenko, Raheem Sterling és Sergio Agüero is. A frissítés pedig be is jött,

az elképesztő fölényben játszó City Bernardo Silva találatával szépített a 69. percben.

A City pedig ment tovább az egyenlítésért, és nem is kellett sokat várni a második találatra: a 78. percben Sterling esése után

véleményes büntetőt adott a Citynek a játékvezető, amelyet Agüero váltott gólra egy kis szerencsével.

Az igazi dráma pedig a hajrára maradt,

amikor a cserként beállt Agüero a 89. percben fejjel is eredményes tudott lenni, így a Manchester City jutott a legjobb négy közé az FA-kupában.

FA Kupa, negyeddöntő:
Swansea City (II. osztály)-Manchester City 2-3 (2-0)
G.: Grimes (20., büntető), Celina (29.), ill. B. Silva (69.), Agüero (78., büntető, 89.)