A spanyol és az olasz fociválogatott is győzelemmel kezdte az Európa-bajnoki selejtezőket. A spanyolok Norvégia, az olaszok Finnország ellen nyertek.

Természetesen Luis Enrique csapata volt a norvégok elleni meccs esélyese, így kezdtek a spanyolok:

A spanyolok ennek megfelelően már a 16. percben vezetést szereztek, a Valencia csatára, Rodrigo volt eredményes.

Már az első félidőben egyenlíthettek volna a norvégok, de Elyounoussi elképesztő ziccert hibázott:

A második félidőben aztán egy nagyvonalú tizenegyes után King egyenlített, de a spanyolok is kaptak egy büntetőt, amit Sergio Ramos panankás mozdulattal értékesített. A spanyol csapatakpitány sorozatban ötödik válogatott meccsén volt eredményes.

Sergio Ramos gólja három pontot ért Forrás: AFP/Jose Jordan

Az olaszok 2-0-ra nyertek Finnország ellen, Roberto Mancinin fiatal csapatot küldött pályára:

Az olaszoknál Nicolò Barella, a Cagliari játékosa és Moise Kean, a Juventus csatára volt eredményes.

Moise Kean az olasz válogatott történetének első olyan kezdőjátékosa lett, aki 2000 után született, a Juventus támadója a 2-0-ra megnyert összecsapás 74. percében 19 évesen és 23 naposan a Squadra Azzurra második legfiatalabb gólszerzőjévé lépett elő. A rekordot 1958-ból Bruno Nicole tartja, ő 18 évesen és 258 naposan talált be a nemzeti csapat színeiben.

J-csoport, 1. forduló
Liechtenstein–Görögország 0–2 (Fortunisz 45+1., Donisz 80.)
Olaszország–Finnország 2–0 (Barella 7., Kean 74.)
Bosznia-Hercegovina–Örményország 2–1 (Krunic 33., D. Milosevic 80., ill. Mhitarjan 93. – 11-esből)

F-csoport
Spanyolország–Norvégia 2–1 (Rodrigo 16., Sergio Ramos 71. – 11-esből, ill. J. King 65. – 11-esből)