A címvédő MOL Vidi FC 2-1 verte a harmadik helyen álló Újpest FC-t a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombat esti rangadóján, így újra nyolc pontra csökkentette a hátrányát az éllovas Ferencváros mögött.

Két remek formában lévő csapat találkozott egymással a MOL Aréna Sóstóban, hiszen a fehérváriak azt követően, hogy két nem várt vereséggel kezdték az új évet, egy paksi döntetlent leszámítva minden tétmérkőzésüket megnyerték. A lila-fehérek legutóbbi három bajnokijukat megnyerték, ráadásul ezeken a találkozókon csak egy gólt kaptak: a Kisvárdát 1-0-ra, a Paksot 2-0-ra, a Mezőkövesdet pedig a hajrában fordítva 2-1-re verték.

A mérkőzés két nagy Vidi helyzettel indult:

előbb a 2. percben Armin Hodzic verte át Balázs Benjamint, de a középre adott labdáját Kovács István közelről a kapu mellé sodorta, majd Loic Nego lapos beadására Hodzic senkitől sem zavartatva érkezett, de az üres kapuval szemben nem találta el jól a labdát.

A 6. percben pedig már az Újpest juthatott volna előnyhöz,

de hiába kapott jó labdát Branko Pauljevics Dzenan Burekovicstól, az ötös bal sarkáról a kapujából kifutó Kovácsik Ádámot találta el.

A 17. percben már nemcsak kihagyott helyzeteket láthatott a székesfehérvári közönség, hanem gólt is: Huszti Szabolcs szabadrúgása után

Filip Pajovics kezéről épp Hodzic elé pattant a labda, aki kilenc méterről az üres kapuba lőtt.

A gól után mintha mindkét csapat visszavett volna a kezdeti lendületből, a Vidi átadta a kezdeményezést az Újpestnek, de a lila-fehér csapat képtelen volt helyzeteket kidolgozni. A 31. percben hosszú idő után eljutott a kapuig a vendég együttes, de Zsótér Donát 11 méterről kilőtte a labdát a stadionból.

Nem sokkal később már sokkal jobban találta el a labdát Zsótér, de gól ebből sem lett, 22 méterről a felső lécet találta el.

A 40. percben Lacina Traoré és Paulo Vínicius kakaskodott még egyet – mindketten megúszták lap nélkül az esetet –, de újabb gól már nem esett, így egygólos Vidi-előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

Nagy volt a küzdelem a Vidi és az Újpest összecsapásán Forrás: molvidi.hu

A második félidő elején távoli lövésekkel próbálkoztak az együttesek, de egyik sem volt igazán veszélyes. A Vidi a folytatásban is okosan játszott, sokáig magabiztosan tartotta az egygólos előnyét az Újpest ellen. Az 57. percben Burekovics unta meg a tétlenséget, és lőtt 20 méterről, de a jobb alsóba tartó labdára leért Kovácsik.

A 64. percben már Kovácsik sem tudott segíteni a Vidin:

Zsótér kapott remek passzt Vincent Onovótól, majd az átvételt követően öt méterről a kapuba lőtt.

Az Újpest azonban nem sokáig örülhetett, hat perccel később

Loic Nego jobb oldali jobb oldali beadása után a közvetlen a gól előtt csereként beálló Futács Márkó az ötösről lőtt a bal alsóba.

A 80. percben lezárhatta volna a mérkőzést a Vidi, de Boban Nikolov lövését védte Pajovics nagy helyzetben, majd a másik oldalon Zsótér és Traoré előtt is adódott jó lehetőség, de egyik sem lett gól. Az Újpest az utolsó percekben mindent megtett az egyenlítésért, de újabb találat nem esett, így a székesfehérvári csapat nyerte a rangadót.

A Vidi győzelmével eldőlt, hogy jövő héten szombaton még nem lehet bajnok a Ferencváros a két csapat egymás elleni rangadóján a Groupama Arénában.

„Azt az utasítást kaptam a beállásom előtt, hogy helyezkedjek a tizenhatoson belül. Ott voltam, sikerült gólt szereznem, de igazából ez a dolgom. Negóval már többször beszéltük, hogy eddig vagy nem érkeztem, vagy kicsivel lemaradtam a beadásairól, így

– mondta a győztes gólt szerző Futács Márkó az M4 Sport kamerája előtt.

Győzött a Fradi Mezőkövesden

Az OTP Bank Liga 28. fordulójának szombati mérkőzésén a Ferencváros 2-1-re nyert a Mezőkövesd vendégeként. A sereghajtó Haladás sorozatban harmadik meccsét nyerte meg, ezúttal az MTK-t győzte le (1-0), a Paks és a Puskás Akadémia mérkőzésén nem esett gól, a Honvéd a Debrecennel ikszelt (1-1), míg Kisvárda az utolsó pillanatokban mentett pontot a Diósgyőr elleni kiesési rangadón (1-1).