Tizenegyesgólokkal győzte le a Manchester United a West Hamet

2019.04.13. 20:23

A Premier League 34. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Manchester United hazai pályán 2-1-re legyőzte a West Ham Unitedet. Paul Pogba duplázott, mindkét gólját büntetőből szerezte.

A West Ham jól kezdte a mérkőzést, és Felipe Anderson révén megszerezte a vezetést az Old Traffordon, de az öröm korai volt, mert lesen állt, így maradt a 0-0. Igaz, nem sokáig, ugyanis a 17. percben Juan Matát Snodgrass fellökte a tizenhatoson belül (vagy a vonalán), a megítélt büntetőt Paul Pogba magabiztosan lőtte a kapu közepébe, vezetett a ManU.

A második félidő elején ismét betalált Felipe Anderson, de most érvényes gólt szerzett: Lanzini tekert középre a bal szélről, a manchesteri védelem nagyon elcsúszott, a brazil játékos pedig bevetődve mattolta David de Geát.

Ole Gunnar Solskjaer Marcus Rasford becserélésével próbált új lendületet adni csapatának, az angol válogatott támadó előtt rövid időn belül két lehetőség is adódott.
A hajrában aztán újra büntetőhöz jutott a hazai együttes: Anthony Martial indult meg a kapu felé, és bár Ryan Fredericks utolérte, csak szabálytalanul tudta szerelni. Ezúttal is Pogba volt a végrehajtó, és most sem hibázott. Ez volt egyébként a 12. büntető, amit megítéltek a Manchester United javára, ami a legtöbb a Premier League-ben idén.

A WHU már nem tudott egyenlíteni a hátralévő időben, ezzel elszenvedte sorozatban harmadik vereségét, míg a Manchester United feljött a tabella ötödik helyére, megelőzve az Arsenalt, és csak kettő pont a hátránya a Chelsea, és három a Tottenham mögött.