Hiába volt Szalai gólja, nagyon kikapott a Hoffenheim

Soccer 1. Bundesliga / FC Augsburg-TSG 1899 Hoffenheim 0-4. First League Sport Sports 19 Professional Footballer Season 2018 Jersey GAME 18 Database DFL Men Bundesliga Ball Sports 1.Liga league match FOOTBALL footballer club shirt Club Dress club PROFESSI
final jubilation Adam SZALAI (1899 Hoffenheim, withte), left: Leonardo BITTENCOURT (1899 Hoffenheim), re: Florian GRILLITSCH (1899 Hoffenheim). jubilation, joy, enthusiasm, action. Soccer 1. Bundesliga, 28 matchday, matchday28, FC Augsburg (A) -TSG 1899 Hoffenheim 0-4, at 07.04.2019 in Augsburg / Germany, WWK AREN A. | usage worldwide
Amilyen sokat kellett várni az ötvenedikre, olyan gyorsan jött a következő Bundesliga-gól Szalai Ádámnak, aki ezúttal a Wolfsburg kapuját vette be. De sok öröme nem volt benne, a vendégek ugyanis fordítani tudtak, és végül 3-1-re nyertek.

A Hoffenheim magyar válogatott támadója a mérkőzés 9. percében egy gyors kontra végén érkezett tökéletesen, és passzolt közelről, szorongatott helyzetben a vendégek kapujába.

Ez volt Szalai Ádám 51. gólja a német élvonalban, ahol a jubileumi félszázadikat egy fordulóval korábban, volt csapata, a Schalke ellen szerezte meg, azt követően, hogy előtte legutóbb 2018 októberében tudott csak gólt szerezni.

Hat perccel később megduplázhatta volna az előnyét a Hoffenheim, Andrej Kramaric azonban bűn rosszul lőtt a jobb kapufára egy jogosan megítélt büntetőt.

A Wolfsburg azonban William révén még az első félidő hajrájában egyenlített, majd a második játékrészben három gólt lőve, szabályosan megsemmisítette a Hoffenheimet. Ráadásul a második és a harmadik vendég találat is hatalmas potyagól volt.

Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

Amennyiben a Hoffenheim megnyerte volna a mérkőzést, úgy feljött volna a bajnokság ötödik helyére, egy pontra megközelítve a már Bajnokok Ligáját érő helyen álló Eintracht Frankfurtot. Ehelyett a Wolfsburg közelítette meg őket egy pontra.