Nadal újabb németet győzött le három szettben

TOPSHOTS Horizontal
Spain's Rafael Nadal serves the ball to Germany's Yannick Maden during their men's singles second round match on day four of The Roland Garros 2019 French Open tennis tournament in Paris on May 29, 2019. (Photo by Philippe LOPEZ / AFP)
A spanyol Rafael Nadal három szettben legyőzte a német Yannick Madent a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójában szerdán, így bejutott a 32 közé.

A második helyen kiemelt, korábbi világelső spanyol játékos 2 óra 10 perces mérkőzésen kerekedett a világranglistán 114. helyezett riválisa fölé. Az esélyesebb spanyol játékos az első és a második szettben is kétszer vette el ellenfele szervagémjét, de a harmadik játszma közepén váratlan nehézségei adódtak.

Ígéretes a forma:

Akkor 2:2 után négy brékkel lett 4:4 az állás, Nadal azonban hetedszer is fogadóként nyert játékot, majd a sajátjával le tudta zárni az összecsapást.

Nadal az első fordulóban is német játékost búcsúztatott, akkor Yannick Hanfmannt verte három sima játszmában.

Ilyen könnyedén:

Nadal szerdai győzelmével 88-2-re javította örökmérlegét a Roland Garroson, amelyet 12. alkalommal nyerhet meg. Ezzel ő lenne az első a tenisztörténelemben, aki ilyen sokszor diadalmaskodik ugyanazon a Grand Slam-tornán.

Kanepi (észt)-Csang Suaj (kínai) 6:7 (4-7), 6:0, 7:5
Stephens (amerikai, 7.)-Sorribes Tormo (spanyol) 6:1, 7:6 (7-3)
Szvitolina (ukrán, 9.)-Kozlova (ukrán) játék nélkül
Muguruza (spanyol, 19.)-Larsson (svéd) 6:4, 6:1
Mertens (belga, 20.)-Parry (francia) 6:1, 6:3
Kugyermetova (orosz)-Dijasz (kazah) 7:5, 6:1

korábban:
férfi páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Marcelo Demoliner, Divij Sharan (brazil, indiai)-Fucsovics Márton, Robert Lindstedt (magyar, svéd) 6:3, 4:6, 6:2