Spanyolország három góllal verte Feröer-szigeteket az Európa-bajnoki selejtezősorozat F csoportjában, míg Ukrajna 5-0-ra legyőzte a vendég szerb válogatottat a B csoportban.

Az A-csoportban a csehek legyőzték Bulgáriát, míg Montenegró döntetlent játszott Koszovóval. A B-csoportban az ukránok Viktor Cigankov találataival az első félidőben két perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, a szünet után Jevhen Konopljanka duplázott, az ötödik ukrán gólt pedig Roman Jaremcsuk szerezte. Andrij Sevcsenko csapata teljesen megérdemelten nyert még ekkora különbséggel. Ez a győzelemmel az ukránoknak három meccs után már hét pontjuk van.

Sevcsenko irányításával remekül szerepel az ukrán válogatott Forrás: NurPhoto/Pedro Fiuza/NurPhoto/Pedro Fiuza

A D-csoportban a grúzok legyőzték Giblaltárt és az írek a hajrában mentettek pontot Dániában. Az F csoportban a norvégok hiába vezettek a 77. percig 2-0-ra, a vendég román együttesben Claudiu Keseru kétszer is betalált, az egyenlítő gólt a 92. percben szerezte. A csoport favoritjai közül a svédek otthon, a spanyolok idegenben nyertek háromgólos különbséggel.

Jesus Navas (k) gólt szerzett a feröeriek ellen Forrás: AFP/Javier Soriano

A G-csoportban Lengyelország Piatek góljával nyert idegenben.

Eb-selejtezők:
A csoport:
Montenegró-Koszovó 1-1 (0-1)
gól: Mugosa (69.), illetve Rashica (24.)

Csehország-Bulgária 2-1 (1-1)
gól: Schick (19., 50.), illetve Isa (30.)
A csoport állása: 1. Anglia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Csehország 3/2, 3. Koszovó 2/2 (2-2), 4. Bulgária 2/3 (3-4), 5. Montenegró 2/3 (3-7)

B csoport:
Ukrajna-Szerbia 5-0 (2-0)
gól: Cigankov (26., 28.), Konopljanka (46., 75.), Jaremcsuk (59.)

Litvánia-Luxemburg 1-1 (0-1)
gól: Novikovas (74.), illetve Rodrigues (21.)
A csoport állása: 1. Ukrajna 7 pont/3 mérkőzés, 2. Luxemburg 4/3, 3. Portugália 2/2, 4. Litvánia 1/2, 5. Szerbia 1/2

D csoport:
Dánia-Írország 1-1 (0-0)
gól: Höjbjerg (76.), illetve Duffy (85.)

Georgia-Gibraltár 3-0 (1-0)
gól: Gvilia (30.), Papunasvili (59.), Arveladze (76. - 11-esből)
A csoport állása: 1. Írország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Svájc 4/2, 3. Georgia 3/3, 4. Dánia 2/2, 5. Gibraltár 0/2

F csoport:
Svédország-Málta 3-0 (1-0)
gól: Quaison (2.), Claesson (50.), Isak (81.)

Norvégia-Románia 2-2 (0-0)
gól: Elyounoussi (56.), Ödegaard (70.), illetve Keseru (77., 92.)

Feröer-szigetek - Spanyolország 1-4 (1-3)
gól: K. Olsen (30.), illetve Sergio Ramos (5.), Jesus Navas (19.), Gestsson (34. - öngól), Gaya (71.)

A csoport állása: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Svédország 7, 3. Románia 4, 4. Málta 3, 5. Norvégia 2, 6. Feröer-szigetek 0