Társoldalunk:

A Fradi luxemburgi vagy máltai csapatot kaphat a BL-selejtező második körében

2019.06.19. 12:18

Kedden kiderült, hogy a Ferencváros a Bajnokok Ligája selejtezőjének első körében a bolgár Ludogorec ellen lép pályára, szerdán pedig elkészítették a BL selejtezőjének második körös beosztását is.

A sorsolást a Ferencváros-Ludogorec párosítás esetleges továbbjutója kiemeltként várta a bajnoki ágon, hála a bolgárok magas együtthatójának. 

Ebben a körben csatlakozik majd a selejtezőkbe többek között az izraeli Maccabi Tel-Aviv is, mellyel tavaly már összefutott a Fradi, akkor pedig az izraeliek örülhettek az Európa-liga selejtezőjében. Az izraeli csapatot végül az Asztana és a kolozsvári CFR párharc továbbjutója kapta meg.

A Ferencváros-Ludogorec párharc továbbjutója a Dudelange (luxemburgi)-Valletta FC (máltai) továbbjutójával találkozhat majd a második körben.

A Vidi egy évvel ezelőtt a BL selejtezőjének első körében találkozott a luxemburgi bajnokkal, akkor kínkeservesen ment tovább a magyar bajnok, majd a Dudelange egészen az Európa-liga főtáblájáig menetelt, a Vidivel egyetemben.

Nem sokkal később az Európa-liga selejtezőjének második körének bajnoki ágát is kisorsolták. Ebből az derült ki, hogy a Ferencváros, ha kiesik a BL-ből a Ludogorec ellenében, akkor a Valur Reykjavík (izlandi)–Maribor (szlovén) párharc vesztesével találkozik az El-ben. 

BL, a bajnoki ág párosításai:

Ferencváros (magyar)–Ludogorec (bolgár) továbbjutója–F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai) továbbjutója

Asztana FK (kazah)–CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, román) továbbjutója–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)

BATE (fehérorosz)–Piast Gliwice (lengyel) továbbjutója–Linfield FC (északír)–Rosenborg (norvég) továbbjutója

The New Saints (walesi)–az előselejtező győztese–FC Köbenhavn (dán)

Dundalk (ír)–Riga FC (lett) továbbjutója–Partizani Tirana (albán)–Qarabag (azeri) továbbjutója

Sheriff Tiraspol (moldovai)–Szaburtalo Tbiliszi (grúz) továbbjutója–GNK Dinamo Zagreb (horvát)

Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák) továbbjutója–Nomme Kalju (észt)–Shkëndija (északmacedón) továbbjutója

Suduva Marijampole (litván)–Crvena zvezda (szerb) továbbjutója–HJK (finn)–HB Tórshavn (feröeri) továbbjutója

Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–Szutjeszka Niksics (montenegrói) továbbjutója–APOEL (ciprusi)

Valur Reykjavík (izlandi)–Maribor (szlovén) továbbjutója–Ararat-Armenia (örmény)–AIK (svéd) továbbjutója

BL, a nem bajnoki ág meccsei:

Viktoria Plzen (cseh)–Olympiakosz (görög)

PSV (holland)–Basel (svájci)

Az első meccseket július 23-24-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.