Az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében Spanyolország 4-1-re verte Franciaországot, így készülhet a németek elleni döntőre. A találkozón két gól is büntetőből esett.

A találkozón a franciák szerzetek vezetést a 16. percben, amikor Jean-Philippe Mateta magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ám innentől kezdve beindult a spanyol henger, és már az első félidőben fordítani tudott: előbb a 28. percben Marc Roca egy szöglet után második próbálkozásra már a kapuba jutatta a labdát, majd az első félidő ráadásában a spanyolok is tizenegyeshez jutottak, amelyet Mikel Oyarzabal lőtt be.

A spanyolok jutottak a döntőbe az U21-es Eb-n Forrás: AFP/Miguel Medina

A második játékrész elején gyorsan jött az újabb spanyol-gól, szép támadás végén Dani Olmo könnyedén gurított a hálóba. A 67. percben pedig Borja Mayoral zárta le végleg a meccset, amikor gyönyörű beadás után a léc alá bombázott.

A spanyolok történetuk során 8. alkalommal jutottak az U21-es Eb-döntőbe, ahol a két évvel ezelőttihez hasonlóan a németekkel találkoznak majd, és vághatnak vissza vasárnap.

U21-es Európa-bajnokság, elődöntő, Olaszország
Spanyolország-Franciaország 4-1 (Roca 28., Oyarzabal 45+5. 11-esből, Olmo 47., Mayoral 67., ill. Mateta 16. 11-esből)