Az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében Németország drámai hajrát követően 4-2-re győzte le Romániát. A találkozón Gian-Luca Waldschmidt, Nadiem Amiri és George Puscas is duplázni tudott.

A németek a 21. percben szereztek vezetést Nadiem Amiri szólója után ,de erre kétszer is válaszolni tudott Románia: George Puscas előbb tizenegyesből volt eredményes, majd nem sokkal az első félidő vége előtt fejjel is betalált.

A német válogatott döntőbe jutott az Eb-n Forrás: NurPhoto/Matteo Ciambelli/NurPhoto/Matteo Ciambelli

A második játékrész a németek fölényét hozta, de így is az utolsó percekig izgulnia kellett az esélyesebb csapatnak. Előbb Gian-Luca Waldschmidt ugyancsak büntetőből egyenlített, majd a 90. percben szabadrúgás után talált a kapuba. Az i-re a pontot Amiri tette fel ugyancsak szabadrúgásból, a végén már tíz emberrel játszó románok ellen.

U21-es Európa-bajnokság, elődöntő, Olaszország
Németország–Románia 4-2 (N. Amiri 21., 94., G. Waldschmidt 51. 11-esből, 90. ill. G. Puscas 25. 11-esből, 44.)