Uruguay csak lesgólokat lőtt, Peru jutott elődöntőbe a Copán

peru
Peru's players celebrate after defeating Uruguay in the penalty shoot-out after tying 0-0 during their Copa America football tournament quarter-final match at the Fonte Nova Arena in Salvador, Brazil, on June 29, 2019. (Photo by Juan MABROMATA / AFP)
Argentína, Brazília és Chile után negyedikként a perui labdarúgó-válogatott jutott be a Copa América elődöntőjébe, miután a negyeddöntőben egy felejthető meccsen, gól nélküli rendes játékidőt követően tizenegyesekkel 5-4-re legyőzte Uruguayt.

A mérkőzésen Uruguay dominált, de csak helyzetekig, valamint három lesgólig jutott, amelyből kettőt a VAR-technika segítségével érvénytelenítettek a játékvezetők.

A rendes játékidő után egyből a büntetőpárbaj következett, Luis Suárez pedig rögtön az első 11-est kihagyta, amely végzetesnek bizonyult, a peruiak ugyanis ötből ötöt berúgtak, így ők jutottak a legjobb négy közé.

A négy között Brazília Argentínával, Peru pedig Chilével találkozik.