James Rodríguezék vereség és kapott gól nélkül búcsúztak a Copától - videó

2019.06.29. 07:53

A címvédő chilei labdarúgó-válogatott 11-es párbaj után legyőzte a kolumbiai csapatot a Copa America negyeddöntőjében, így a legjobb négy közé jutott. James Rodríguezék pedig úgy estek ki a tornáról, hogy a rendes játékidőben nem szenvedtek vereséget, sőt még gólt sem kaptak.

A rendes játékidőben nem esett gól, de Kolumbia közel sem játszott annyira jól, mint a korábbi meccseken. Chile birtokolta többet a labdát (58-42 százalék), ráadásul tíz alkalommal próbálkozott kapura lövéssel a címvédő. Gól azonban nem esett, ahogy a kétszer 15 perces hosszabbításban sem.

Chile megint csodát tettForrás: PHOTOSPORT/ANDRES PINA/PHOTOSPORT/Andres Pina/Photosport

Ezt követően jöhettek a 11-esek, amelyben az ötödik párig nem hibáztak a csapatok, ekkor a kolumbiai William Tesillo nem találta el a kaput, a chilei Alexis Sánchez viszont betalált, így legutóbbi két Copa Américát megnyerő – a döntőben egyaránt 11-esekkel – együttes jutott az elődöntőbe. Kolumbia pedig úgy esett ki a tornáról, hogy a rendes játékidőben nem szenvedett vereséget, sőt még gólt sem kapott.

Chile a fináléba kerülésért az uruguayi és a perui együttes párharcának továbbjutójával találkozik.