Társoldalunk:

Tovább szűkült a magyar focicsapatok lehetséges ellenfeleinek névsora

2019.07.21. 12:10

A hétfőn 14 órakor kezdődő sorsolás előtt az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) közzétette a Bajnokok Ligája és az Európa-liga harmadik selejtezőkörének sorsolási csoportjait, így tovább szűkült a lehetséges ellenfelek névsora.

A Bajnokok Ligájában a Ferencváros számára a máltai Valletta FC következik a második körben. Amennyiben továbbjut a magyar bajnokcsapat, akkor akár Ajax (holland), a Celtic (skót), a Bate Boriszov (fehérorosz), az APOEL (ciprusi), a Koppenhága (dán) vagy éppen a Dinamo Zagreb (horvát) együttesével is találkozhat (a holland csapat az egyetlen, akinek nem kel kivívnia a továbbjutást, automatikusan ott van a 3. fordulóban), mivel az úgynevezett bajnoki ágon szerepel, tehát csak bajnokcsapattal találkozhat.

Bajnokok Ligája, bajnoki ág
Kiemeltek
Ajax (holland)
Celtic (skót)/Nomme Kalju (észt)
FC Köbenhavn (dán)/The New Saints (walesi)
Dinamo Zagreb (horvát)/Szaburtalo Tbiliszi (grúz)
BATE (fehérorosz)/Rosenborg (norvég)
APOEL (ciprusi)/Szutjeszka Niksics (montenegrói)
Nem kiemeltek
PAOK (görög)
Qarabag (azeri)/Dundalk (ír)
Maribor (szlovén)/AIK (svéd)
Crvena zvezda (szerb)/HJK (finn)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)/CFR Cluj (román)
Valletta FC (máltai)/Ferencváros

Amennyiben a Valletta búcsúztatja a Ferencvárost a BL-ből, akkor az Európa-ligában az alábbi párharcok veszteseivel találkozhat a zöld-fehér csapat.

Az első mérkőzéseket augusztus 6-án vagy 7-én, a visszavágókat augusztus 13-án rendezik meg.

Európa-liga, bajnoki ág
2. CSOPORT
Kiemeltek
Celtic (skót)/Nomme Kalju (észt)
BATE (fehérorosz)/Rosenborg (norvég)
Qarabag (azeri)/Dundalk (ír)
Maribor (szlovén)/AIK (svéd)
Valletta FC (máltai)/Ferencváros
Nem kiemeltek
FK Sarajevo (bosnyák)
Partizani (albán)/Sheriff Tiraspol (moldovai)
Slovan Bratislava (szlovák)/Feronikeli (koszovói)
Santa Coloma (andorrai)/Asztana (kazah)
Shkëndija (északmacedón)/Dudelange (luxemburgi)

A Fradira és a Fehérvárra sem várnak könnyű ellenfelekForrás: Origo

Az Európa-ligában érdekelt három magyar együttes számára tovább szűkült a kör.

Mivel a Debrecen a Torinóval találkozik a következő körben, így a hajdúsági együttes egyedüli magyar csapatként kiemelt lesz, ha továbbjut. Ebben az esetben akár az osztrák Austria Wien, vagy éppen a Bölöni László vezette belga Antwerpen is az ellenfele lehet.

Európa-liga, nem bajnoki ág
1. csoport
Kiemeltek
Hapoel Beer-Seva (izraeli)/Kajrat Almati (kazah)
Feyenoord (holland)
Shamrock Rovers (ír)/Apollon Limassol FC (ciprusi)
Torino FC (olasz)/Debreceni VSC (magyar)
FC Viktoria Plzen (cseh)/Olympiakosz FC (görög)
Nem kiemeltek
Austria Wien (osztrák)
IFK Norrköping (svéd)/FK Liepaja (lett)
Gabala (azeri)/Dinamo Tbiliszi (grúz)
Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz)/Esbjerg (dán)
Royal Antwerp (belga)

A MOL Fehérvár FC – amely 9.000 koefficiens ponttal legmagasabban jegyzett nem kiemelt csapat – a liechtensteini Vaduz kiejtése esetén akár a PSV-Basel BL-selejtező vesztesét is kaphatja, de a horvát Rijeka vagy éppen a német Eintracht Frankfurt sem lenne könnyű ellenfél.

4. csoport
Kiemeltek
PSV Eindhoven (holland)/FC Basel (svájci)
Connah's Quay Nomads (walesi)/Partizan (szerb)
FC Flora Tallinn (észt)/Eintracht Frankfurt (német)
Rijeka (horvát)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Vitória (portugál)
Nem kiemeltek
MOL Fehérvár FC (magyar)/Vaduz (liechtensteini)
Haugesund (norvég)/SK Sturm Graz (osztrák)
Malatyaspor (török)/Olimpija Ljubljana (szlovén)
Csihura Szacshere (grúz)/Aberdeen FC (skót)
FK Ventspils (lett)/Gzira United (máltai)

A Budapest Honvéd először a román Universitatea Craiova ellen kell kiharcolnia a továbbjutást, ezt követően pedig a cseh Sparta Prahát, a görög AEK Athént vagy a spanyol Espanyolt is kaphatja.

5. csoport
Kiemeltek
Sparta Praha (cseh)
Espanyol (spanyol)/Stjarnan (izlandi)
NK Domzale (szlovén)/Malmö FF (svéd)
AEK Athén (görög)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/Zorja Luhanszk (ukrán)
Arsenal Tula (orosz)/Neftci PFK (azeri)
Nem kiemeltek
Trabzonspor (török)
Utrecht (holland)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
CSZKA Szófia (bolgár)–NK OSIJEK (horvát)
Luzern (svájci)–KÍ (feröeri)
Bnei Jehuda (izraeli)
Budapest Honvéd (magyar)/Universitatea Craiova (román)

Az első mérkőzéseket augusztus 8-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.