A videobíró döntötte el a bajnok és a BL-döntős rangadóját

fbl Horizontal
The big screen displays the "no goal" VAR decision to rule out what would have been Manchester City's third goal during the English Premier League football match between Manchester City and Tottenham Hotspur at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on August 17, 2019. (Photo by Lindsey Parnaby / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Négygólos döntetlent játszott egymással a Manchester City és a Tottenham Hotspur a Premier League 2. fordulójának szombati rangadóján. Mindkét csapat vezetett egyszer-egyszer, az utolsó pillanatban azonban Michael Oliver játékvezető és a videobíró lépett elő főszereplővé.

A BL-döntős Tottenham látogatása az angol bajnok otthonában egyértelműen a második forduló rangadója volt, és ennek megfelelő iramban is kezdődött a találkozó, amelyen a 20. percben Raheem Sterling szerzett vezetést a Citynek, amit három perccel később egyenlített ki a Spurs Eric Lamela lapos lövésével. A 35. percben Sergio Agüero vette vissza vezetést Guardiola csapatának.

1. félidő
35'Sergio Aguero
35'Kevin De Bruyne
26'Raheem Sterling
23'Erik Lamela
23'Tanguy Ndombele
20'Raheem Sterling
20'Kevin De Bruyne
2. félidő
90'Gabriel Jesus
90'Christian Eriksen
85'Erik Lamela
80'Bernardo Silva
78'Rodri
66'Sergio Aguero
56'Harry Winks
56'Lucas Moura
56'Erik Lamela

Cserék

Az első félidő legszebb mozdulatsora azonban Bernardo Silva nevéhez fűződik, aki három Spurs-játékosnak okozott nagyon kellemetlen pillanatokat.

A második félidő elején Mauricio Pochettino cserélt, a másodpercekkel korábban pályára lépő Lucas Moura pedig egy szöglet után első labdaérintéséből ki is egyenlített.

A két csapat erőfeszítései ellenére az eredmény már nem változott, pedig akár változhatott is volna, ha a videobíróra hagyatkozva Michael Oliver a 90+4. percben nem érvényteleníti kezezés miatt Gabriel Jesus gólját. Így azonban a bajnok Manchester City máris elhullajtotta első pontjait az új bajnokságban.