A magyar kispályás (5+1) labdarúgó-válogatott csütörtökön Szlovákia legjobbjai ellen két felkészülési mérkőzéssel hangolt az ausztráliai Perth-ben megrendezésre kerülő októberi világbajnokságra. Nagy Lajos csapata az első találkozón 1-0-ra kikapott, míg a másodikon gólnélküli döntetlent játszott Csepelen.

A magyar minifoci-válogatott szeretne a lehető legjobb formába kerülni az októberi világeseményre, így az edzések mellett felkészülési találkozókat is beiktatott a programba a szakmai stáb.

A csütörtöki ellenfél Szlovákia volt, amellyel két mérkőzést játszott Nagy Lajos együttese. A hazai válogatott kapujában Sikur Lajos kezdett, de Komáromi János és Tajti Bence is lehetőséget kapott a két találkozón.

A magyar válogatott csatában kapott ki az első meccsen a szlovák csapattól Fotó: Mudra László - Origo

Az első összecsapás mintegy 50 néző előtt Seregy Tamás lövésével kezdődött, de a szlovák kapus védeni tudott, majd Polgár Gábor fejese nem talált kaput. Innentől kezdve már a szlovákoké volt az első 20 perc, előbb egy kapufát lőttek, majd Sikur védett nagyot.

A 12. percben már ő is tehetetlen volt egy szép összjáték végén (0-1).

A vendég együttes a vezetése birtokában is támadásban maradt, de a kapufa ismét a magyar válogatottal volt, így a félidőre maradt az egygólos szlovák vezetés.

A második félidőben magára talált a magyar csapat, sokkal gyorsabban, pörgősebben, és ami a legfontosabb, a kapura is veszélyesebben játszott. Azonban ahogy az első felvonásban, ezúttal sem sikerült gólt szerezni. A folytatásban hatalmas volt a csata, Nagy Lajos sokat cserélte, próbálgatta a sorait. A hajrában mindkét oldalon adódott még egy nagy lehetőség, de a kapusok – ekkor már Komáromi védte a magyar kaput –

ezúttal nagy napot fogtak ki, így maradt a végére az 1-0-s szlovák győzelem.

A magyar válogatott mindent megtett a gólért, de ezúttal nem sikerült betalálni a szlovákok kapujába Fotó: Mudra László - Origo

Rövid pihenőt követően kezdődhetett az újabb 2X20 perc. A második meccs szlovák ziccerrel kezdődött, de szerencsére ez kimaradt. Ezt követően Sós Márkó szabadrúgása, majd ismétlése jelentett veszélyt a szlovák kapura. A kiváló magyar játékos bokája ezt követően megsérült, remélhetőleg nem kell majd sokat kihagynia. A magyar csapat kiválóan játszott ekkor, a kapuja elé szögezte az ellenfelet, majd a vezetést is megszerezhette volna, de

elmaradt egy jogosnak tűnő büntető.

A félidő végére maradt még egy-egy helyzet mindkét oldalon, de gól ezekből sem lett.

A második félidő is nagy szlovák helyzettel indult a hátul eladott labda után, de Tajti nagy bravúrral védett. Innentől megint a magyarok percei következtek, de

Seregy ziccere kimaradt, majd Fülöp Viktor a kapufát találta el.

A sorcserék tovább folytatódtak, a szlovákok ekkor már csak arra koncentráltak, hogy ne kapjanak gólt. Hiába jött előre a magyar kapus is – volt is egy veszélyes lövése –, és hiába nyomott a magyar válogatott, nem sikerült a legnagyobb helyzetekből sem betalálni, így maradt a 0-0-s végeredmény.

Hatalmas csata volt a pályán Fotó: Mudra László - Origo

"A foglalkozás elérte a célját. Amire feltettük ezt a két mérkőzést, hogy a keret kialakuljon, és

közelebb kerüljek a világbajnokságra utazó 15 fős csapathoz, az körvonalazódott a fejemben.

Játékban talán picivel kevesebbet kaptam, mint amit vártam. Hozzá kell tenni, hogy az ellenfelünk kiváló erőkből áll, és ma remekül játszottak. A 4X20 percből háromszor felvettük velük a versenyt, sőt,

– mondta az Origónak a mérkőzés után Nagy Lajos szövetségi kapitány.

A magyar és szlovák minifoci válogatott Fotó: Mudra László - Origo