NB II: simán nyert az MTK, élre állt a Budafok

MTK, ünneplés
Így ünnepelték a győzelmet az MTK játékosai
A labdarúgó Merkantil Bank Liga NB II 7. fordulójában a Csizmadia Csaba vezette Budafok háromgólos győzelmet aratott Békéscsabán, így a tabella élére állt.

A hét közben az Ajka ellen 4-4-es döntetlent játszó MTK Bognár István, Vass Patrik és Lencse László góljaival sima győzelmet aratott Tiszakécskén.

Így ünnepelték a győzelmet az MTK játékosai Forrás: MTK Budapest/Facebook

A Budafoki MTE Vaszicsku Gergő és Kovács Dávid góljával már az első félidőben kétgólos előnybe került Békéscsabán, majd Ihrig-Farkas Sebestyén 62. percben szerzett gólja zárta le a meccset, amit Csizmadia Csaba együttese simán megnyert, így a tabella élére ugrott.

A Szombathelyi Haladás ezúttal a Dorogi FC otthonában játszott döntetlent, míg a parádés formában kezdő Aqvital FC Csákvár a Siófok elleni rangadót nyerte meg 2-1-re, így szorosan tapad a Budafokra.

Merkantil Bank Liga NB II, 7. forduló:
Dorogi FC-Szombathelyi Haladás 1-1 (1-1)
Duna Aszfalt TLC-MTK Budapest 0-3 (0-1)
Kazincbarcika-Nyíregyháza Spartacus FC 2-2 (0-0)
FC Ajka-Vác FC 5-1 (3-0)
Békéscsaba 1912 Előre-Budafoki MTE 0-3 (0-2)
Aqvital FC Csákvár-BFC Siófok 2-1 (0-1)
Szolnoki MÁV FC - Szeged-Csanád Grosics 1-1 (1-1)
Gyirmót FC Győr-Budaörs 1-0 (0-0)

Az élcsoport: 1. Budafok 15 pont/7 mérkőzés (15-6), 2. Csákvár 15/6 (12-9), 3. Siófok 13/6