Négyet lőtt a Bayern, Dárdai nélkül először nyert bajnoki meccset a Hertha - videó

GES / Soccer / FC Bayern Munich - FC Cologne, 21.09.2019 Bundesliga male Premier League professional footballer jersey 1.Bundesliga DFL men ball sport professional sport 1. Bundesliga SPORT FOOTBALL first Bundesliga football player 1 Bundesliga PROFESSION
goalsjubel 1-0 by goalkeeper Robert Lewandowski (Bayern Munich) Li., here with Philippe Coutinho (Bayern Munich) GES / Soccer / 1. Bundesliga: Bayern Munich - FC Cologne, 21.09.2019 Football / Soccer: 1. German Bundesliga: Bayern Munich Vs. 1. FC Cologne, Munich, September 21, 2019 | usage worldwide
A Bundesliga 5. fordulójában a bajnoki címvédő Bayern München 4-0-ra legyőzte a Köln együttesét, a Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburg 1-1-es döntetlent játszott az Augsburggal, míg a Hertha BSC 2-1-re nyert az újonc Paderborn ellen.

A bajnoki címvédő Bayern München könnyed győzelmet aratott.

A lengyel gólkirály Robert Lewandowski már a harmadik percben vezetést szerzett Joshua Kimmich kiugratása után.

A 14. percben kis híján növelték az előnyüket a bajorok, de az FC Barcelonától kölcsönvett Philippe Coutinho 20 méteres szabadrúgása a keresztlécen csattant. Az első félidő hosszabbításában Lewandowski lőhetett volna újra gólt. Kicselezte a kapust, majd éles szögből - egy kölni védőt átemelve - a kapu fölé lőtt.

Robert Lewandowski ipari menyiségben termeli a gólokat Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Matthias Balk

A Bayern a második félidő elején lemásolta az első játékrészben nyújtott teljesítményét. A harmadik percben Kimmich szöglete után Lewandowski fejelt gólt.

A lengyel támadó ezzel öt meccsen már kilenc találatnál jár az idei Bundesliga-szezonban.

Az 59. percben eldöntötte a meccset a Bayern München.

Coutinho lépett ki ziccerben, Kingsley Ehizibue azonban hátulról felborította, így a hazaiak büntetőt kaptak, a vendégek pedig megfogyatkoztak. A tizenegyest a brazil támadó végezte el, aki higgadtan a kapu közepébe passzolt, de a játékvezető megismételtette a lövést. Coutinho nem jött zavarba és magabiztosan a jobb felső sarokba lőtt.

A 73. percben újabb gólt szereztek a bajorok. Az Intertől megszerzett Ivan Perisic kapott remek labdát Coutinhótól, majd 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

A bajorok emberelőnyben már gálaelőadást tartottak, de nem tudtak több gólt lőni, azonban így is magabiztos győzelmet arattak.

Dárdai Pál elküldése után a Hertha BSC megszerezte első bajnoki győzelmét a horvát Ante Covic irányításával.

A berliniek a 10. percben szereztek vezetést Javairo Dilrosun góljával. A Manchester City U23-as csapatától igazolt holland támadó egy elképesztő szólóval megbolondította a Paderborn teljes védelmét, majd hat méterről értékesített egy könnyű ziccert.

A második félidő elején növelte az előnyét a Hertha. Az 52. percben Dilrosun középre tett labdájára Marius Wolf érkezett, és nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt.

A berliniek azonban nem nyugodhattak meg, ugyanis két perccel később Ben Zolinski találatával szépítettek a vendégek

A folytatásban a Hertha két gólt is szerzett, de a videobíró mindkét találatot érvénytelenítette les miatt, így a berlinieknek az utolsó pillanatig izgulniuk kellett. Végül Dárdai Pál elküldése óta megszerezték az első bajnoki győzelmüket, és elmozdultak a kiesőhelyről.

A magyar válogatott Sallai Roland a kispadon kapott helyet a Freiburgban, amely a 24. percben Lucas Holer találatával szerzett vezetést az Augsburg ellen.

A 39. percben egyenlített az Augsburg. Egy gyönyörűen kipasszolt akció végén Florian Niederlechner passzolt a bal alsó sarokba.

A második félidőben az Augsburg többet birtokolta a labdát, többet is lőtt kapura, de a 88. percben majdnem a Freiburg nyerte meg a meccset, de Nils Petersen közeli fejese a kapufán csattant. Sallai Roland végül nem kapott lehetőséget, csapata egy pontot szerzett az Augsburg ellen.

A negyedik szombat délutáni mérkőzésen a Bayer Leverkusen hazai pályán 2-0-ra legyőzte az újonc Union Berlin csapatát.