Guardiola csapata gólrekordot döntött a Premier League-ben

2019.09.21. 17:58

A Premier League 6. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Pep Guardiola vezette Manchester City több rekordot is felállítva 8-0-ra legyőzte a Watford csapatát az Etihad Stadionban.

A City legutóbb májusban, az FA-kupa döntőben találkozott a Watforddal, akkor egy hatost rúgott a Wembley Stadionban, így a vendégek a visszavágás reményével érkeztek Manchesterbe.

Pep Guardiola csapata már az 52. másodpercben megszerezte a vezetést a spanyol David Silva góljával, ami a Premier League idei szezonjának leggyorsabb találata lett.

David Silva (jobbra) adta meg a meccs alaphangjátForrás: AFP/Oli Scarff

A 7. percben az argentin Sergio Agüero tizenegyesből belőtte a 100. gólját a manchesteri Etihad Stadionban. Nála többször csak Thierry Henry és Wayne Rooney szerzett több gólt a Premier League-ben hazai pályán - Henry 114-et a Highbury Stadionban, Rooney pedig 101-et az Old Traffordon. Mivel Henry visszavonult, Rooney pedig már nem az angol első osztályban focizik, így nem túl nagy rizikó kijelenteni, hogy az argentin támadó hamarosan megdönti a két legenda rekordját.

Sergio Agüero a legendák nyomábanForrás: AFP/Oli Scarff

Ezt követően a City gyorsan berámolt még három gólt – Mahrez, Bernardo Silva és Otamendi voltak eredményesek -, és a 18. percben már 5-0 állt az eredményjelzőn. A Premier League történetében még soha egy csapat sem lőtt ilyen gyorsan öt gólt.

A második félidőben sem állt meg a Manchester City. A portugál Bernardo Silva szerzett még két gólt, így meglett pályafutása első mesterhármasa.

A 85. percben a belga Kevin De Bruyne állította be a végeredményt, aki 15 méterről elemi erővel lőtt a jobb felső sarokba.