A Leicester City fordított a BL-döntős Tottenham ellen - videó

2019.09.21. 15:29

Az angol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Tottenham Hotspur 2-1-re kikapott a Leicester City vendégeként a King Power stadionban.

Mindkét csapat 8-8 ponttal állt a bajnokságban a mérkőzés előtt, két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel. Szerdán a Tottenhamnek a Bajnokok Ligájában volt mérkőzése, Athénban 2-2-es döntetlent játszottak az észal-londoniak az Olympiakosszal. A vendégeknél Hugo Lloris nem állhatott Pochettino edző rendelkezésére, mert a felesége a harmadik gyerekükkel a terhességének az utolsó napjaiban jár.

A 17. percben a Leicester City lőtte a találkozó első gólját: Maddison szöglete után Tielemans jobbal a bal alsó felé lőtt, Gazzanige kiejtette a labdát, Pérez azonban kicselezte a kapust, de a gólvonal előtt Alderweireld menteni tudott, viszont Ndidi a jobb alsóba kotorta a labdát. A gólt azonban a játékvezető érvénytelenítette, mert Tielemans lesen volt az akció során.

A 29. percben a Totthanem egy érvényes gólt szerzett. Harry Kane-t a védők nehezen tudták fellökni, de az angol válogatott csatára még a földön fekve a kapu jutatta a labdát.

Kane-nek egyébként a Leicester City a kedvenc ellenfele, amely ellen 12 meccsen már 13 gólnál jár.

A második félidőt a Leicester kezdte jobban. Az 58. percben Vardy került helyzetbe, de Gazzaniga kivédte a közeli lövését.

A 64. percben kis híján növelte az előnyét a Tottenham. Az elefántcsontparti jobb hátvéd, Serge Aurier 15 méteres lövése kötött ki a jobb alsó sarokban. A találatot azonban Paul Tierney játékvezető három perc videózás után érvénytelenítette, ugyanis a gól előtt a dél-koreai Szon Hung Min lesről indult a Leicester kapuja felé.

Ezt követően szinte azonnal egyenlített a Leicester City. Aurier eladott labdája után Jamie Vardy indult meg a jobb oldalon, a középre tett labdájára Ricardo Pereira érkezett, és kilenc méterről a jobb alsó sarokba passzolt.

Ezt követően mindkét csapat ment a győztes gólért, végül a 85. percben megfordított a meccset a Leicester City. Hamza Choudhury átadása után James Maddison 19 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

A Leicester középpályása április óta nem szerzett gólt a Premier League-ben, 31 kapura lövése kellett ahhoz, hogy megszakadjon a rossz sorozata.

A hajrában a Tottenham mindent megtett a gólszerzésért, de nem tudott egyenlíteni. A Leicester City ezzel megszerezte harmadik győzelmét a szezonban, és feljött a tabella második helyére.