Gulácsiék otthon kaptak ki, a Bayern átvette a vezetést a Bundesligában

RB Leipzig - FC Schalke 04 Sports soccer Bundesliga Pair RBL Grass ball sport Red Bull Arena Peter Gulacsi (RB Leipzig)
28 September 2019, Saxony, Leipzig: Soccer: Bundesliga, 6th matchday, RB Leipzig - FC Schalke 04 in the Red Bull Arena Leipzig. Schalke's player Amine Harit (l) scores against Leipzig's goalkeeper Peter Gulacsi on the penalty kick to 0:2. Photo: Jan Woitas/dpa-Zentralbild/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or the match in the form of sequence images and/or video-like photo sequences.
Nagy meglepetésre Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az eddig listavezető RB Leipzig hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett a Schalke 04-től. Mivel a Bayern München nyerni tudott a Paderborn otthonában, a címvédő átvette a vezetést a Bundesligában.

A Lipcse jóval aktívabban focizott ellenfelénél az első félidő elején, valamint nagyobb helyzetei is voltak. Sabitzer a felső lécet is eltalálta, nem sokkal később pedig Nübel mutatott be két hatalmas bravúrt Forsberg lövésénél és Sabitzer ismétlésénél. Aztán némileg váratlanul megszerezte a vezetést a Schalke, Oczipka szögletét Mascarell csúsztatta tovább, Salif Sané pedig tökéletes ütemben érkezett, és zavartalanul fejelt a Lipcse hálójába. 2019-ben először kapott fejesgólt a Leipzig.

A 40. percben komoly bajba került a hazai együttes, Haidara buktatta a tizenhatoson belül Amine Haritot.

A játékvezető igénybe vette a videobíró segítségét, majd a tizenegyespontra mutatott, a megítélt büntetőt pedig a sértett magabiztosan értékesítette.

A marokkói játékos egymás után harmadik mérkőzésén volt eredményes.
A félidő végén a csapakapitányi karszalagot viselő Willi Orbánnak volt lehetősége szépíteni, de fölé fejelt Sabitzer szöglete után.

A második játékrész sem indult jobban a hazaiaknak. Az 57. percben Harit passzából Rabbi Matondo lépett ki, a kimozduló Gulácsi mellett szépen pöckölte el a labdát, 3-0-ra vezetett a Schalke.

A mérkőzés végén a szépítés összejött a lipcseieknek, Forsberg lövését szó szerint bevédte Nübel, további gólokat viszont már nem sikerült szereznie a csapatnak,

amely 3-1-re kikapott, és elveszítette az első helyet a Bundesligában.

A Mainzban ismét kezdőként lépett pályára Szalai Ádám, de ő sem tudott segíteni csapatán, amely 1-0-s vereséget szenvedett otthon a Wolfsburgtól.

A Bayern München Gnabry, Coutinho, valamint a továbbra is bombaformában lévő Lewandowski góljaival 3-2-re győzött a Paderborn otthonában, és mivel a Leipzig kikapott, átvette a vezetést a bajnokságban. A lengyel támadó egyébként mind a hat fordulóban betalált, és összesen 10 gólnál jár.

Idegenben győzött a Leverkusen és a Mönchengladbach is, előbbi az Augsburg, utóbbi a Hoffenheim vendégeként győzött 3-0-ra. Az egyetlen csapat, amely vendégként nem tudott nyerni szombaton, az a Werder Bremen volt, amely így sem lehet elégedetlen, ugyanis 2-2-t játszott Dortmundban, és elhozott egy pontot a Signal Iduna Parkból.