A labdarúgó NB I 2019-20-as idényének meglepetéscsapata, a Mezőkövesd Budapesten is nyerni tudott, ráadásul annak a csapatnak az otthonában, amely egy hete idegenben verte az addig 100 százalékos Fehérvárt. Kuttor Attila csapata 2-1-re nyert. A meccs végén az elkeseredett hazai szurkolók a hazai csapat edzőjének távozását követelték. Nagy meglepetéssel indult tehát az NB I 8. fordulója.

Bár egy hete a Honvéd Mezőkövesden is nyerni tudott, a borsodi csapat dobogósként, harmadik helyezettként érkezett a Vasas Fáy utcai stadionjába. A fehérvári győzelem után az Újpestet sokan a meccs esélyesének tartották, ám minden másképpen alakult.

A 10. percben az Újpest gólt lőtt, de les miatt nem adták meg a találatot. Nagy fölényben játszott a hazai csapat, éppen ezért volt meglepetés, ami a 43. percben történt. Szögletet végzett el a vendégcsapat, Molnár a tizenhatos előterében érkező Berecz lábára tette a labdát, Berecz pedig 20 méterről hatalmas gólt lőtt az Újpest kapujába.

A második félidőben az elmúlt hetekben szenzációs formában focizó Feczesin Róbert vezetésével rohamozott az Újpest, szinte kapujához szögezve a vendégcsapatot. A kövesdi kapus, Szappanos remek formában védett, ahogy pedig telt az idő, úgy lett egyre idegesebb a hazai csapat. Az igazi kérdés az volt, hogy képes lehet-e a Mezőkövesd egy teljes félidőt végigvédekezni.

Képes volt, de nem csak ezt tette, hanem lőtt egy újabb gólt is.

Pekár jobbról, laposan adta be a labdát, Vajda továbbította Sillyének, aki 15 méterről, laposan a bal alsóba lőtt. (0-2.) Az Újpest ekkor ébredt fel, Koszta még szépített, de ez a gól kevés volt a pontszerzéshez. Az Újpest szurkolói már a meccs közben is elégedetlenkedtek, a lefújás után azonban hosszan és hangosan küldték el melegebb éghajlatra az Újpest edzőjét.

Ezzel a Mezőkövesd pontszámban beérte a listavezető Fehérvárt - igaz, a listavezető csak 19.30-kor játszik a Debrecennel. A kövesdi együttes ebben az idényben a negyedik idegenbeli meccsét nyerte meg.